موزه ی کتاب های تصویری در قصر ویسم

Burg Wissem
موزه ی کتاب های تصویری در قصر ویسم

موزه ی کتاب های تصویری در قصر ویسم تنها موزه درنوع خود، در اروپاست که به جمع آوری کتاب های تصویری قدیمی و جدید و هنری می پردازد.

در سال ۱۹۸۲، ویلهم آلسلبن Wilhelm Asleben، یکی از بازرگانان شهر ترویسدورف Troisdorf، مجموعه ی خود را که شامل ۳۰۰ طراحی و کتاب تصویری قدیمی، چاپ های سنگی، کنده کاری روی چوب و هزاران کتاب دیگر بود، به این شهر اهدا کرد. اهدای این مجموعه ی نفیس به شهر ترویسدورف سبب تاسیس این موزه شد.

با خرید کتاب های تصویری و دریافت مجموعه های ارزشمند دیگر، این موزه گسترش یافت.

موزه ی کتاب های تصویری در قصر ویسم

قصر ویسم بین سال های ۱۵۰۰ تا ۱۸۵۰ بنا شده است. این قصر درمیان یک دریاچه،  پارک و فضایی برای بازی کودکان قرار دارد و در حاشیه ی یک منطقه حفاظت شده،  بین دو شهر کلن و بن واقع شده است.

بدین سبب، منطقه ای ديدني و مناسب برای گردش و تفريح همه ی افراد خانواده  است.

ساختمان سرخ فام قصر  در  سال ۱۸۴۰ میلادی، به سبک  ئو کلاسیک بنا شده است و دو  برج که به زیبایی آن می افزایند، از باقی مانده ی سنگ های بناهای قدیمی تر  ساخته شده اند. بعدها سقفی به سبک باروک، روی بنا و به ویژه برج ها ی آن اضافه شده است.

این بنا از سال ۱۹۳۹ میلادی به مالکیت شهر ترویسدورف در آمده و از سال ۱۹۴۵ تا ۱۹۸۲ میلادی محل شهرداری این شهر بوده است. از سال ۱۹۸۲، موزه ی کتاب های تصویری در آن قراردارد.

در کنار این موزه، کتابخانه ای با بیش از ۳هزار کتاب تصویری جدید هست که علاقه مندان به این نوع کتاب ها را به خود جلب می کند. بازدید کنندگان خردسال می توانند در اتاق بازی ای که برای آنها در نظر گرفته شده است به بازی بپردازند. کمی بزرگتر ها  و  بزرگترها می توانند در سالن مطالعه ی این کتابخانه که در بالای یکی از برج ها قرار دارد، کتاب های مورد علاقه ی خود را  بخوانند و از منظره ای زیبا و طبیعی لذت ببرند.

موزه ی کتاب های تصویری در قصر ویسم

این موزه، تنها چهار بار در سال مجموعه ی نفیس خود را به نمایش عام می گذارد، اما هر سال بین هشت تا ده نمایشگاه ویژه در رابطه با کتاب های تصویری و تصویرگران بر پا می دارد. این نمایشگاه ها در معرفی هنرمندان تصویرگر نقش مهمی ایفا می کنند.

موزه ی کتاب های تصویری در قصر ویسم

راهنما
کشور: 
آلمان
ایمیل: 
museum@troisdorf.de

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.