کارگاه «نمایش برای کودکان» دی‌ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود

کارگاه «نمایش برای کودکان» دی‌ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود

موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان کارگاه «نمایش برای کودکان» را دی‌ماه ۱۳۹۷ در دو روز برگزار می‌کند. این کارگاه از جمله کارگاه‌های برنامه «با من بخوان»، برنامه ترویج کتابخوانی موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان است که مخاطبان آن را آموزگاران، مربیان، کتابداران و پدران و مادران تشکیل می‌دهند.

اجرای نمایش از فعالیت‌های بسیار موثری است که می‌توان پس از بلندخوانی کتاب انجام داد و باعث یادگیری هرچه بیشتر کودکان می‌شود. کودکان با گفت‌وگو درباره کتاب و اجرای نمایش آن لذت بیشتری می‌برند و با محتوا و جزئیات کتاب بیشتر آشنا می‌شوند.

اجرای نمایش به عنوان فعالیت پس از بلندخوانی کتاب، کودکان را ترغیب می‌کند به دنبال کتاب‌ها و داستان‌های مختلفی برای اجرای نمایش باشند که در پی آن با کتاب‌های متنوع آشنا می‌شوند، دایره واژگانشان بیشتر می‌شود و اعتمادبه‌نفس و مهارت سخن گفتن آنان افزایش می‌یابد.

سرفصل‌های کارگاه نمایش برای کودکان

این کارگاه در دو بخش تئوری و عملی برگزار می‌شود و در آن روش‌های گوناگون اجرای نمایش، پس از بلندخوانی کتاب برای کودک، آموزش داده می‌شود.

  • تئوری، بدن و بیان
  • چگونگی ساخت عروسک انگشتی و صحنه‌سازی
  • چگونگی ساخت ماسک و اجرای نمایش
  • معرفی چند تکنیک نمایش عروسکی
  • ساخت عروسک دستکشی، صحنه‌سازی و اجرای نمایش
  • نمایش فیلمی از تجربه‌های مربیان و آموزگاران از اجرای فعالیت‌های کارگاه در کلاس درس

لازم به ذکر است تمامی ابزار و لوازم کارگاهی مورد نیاز در بخش عملی در اختیار شرکت‌کنندگان قرار خواهد گرفت.

هزینه این کارگاه ۱۹۰ هزار تومان است که در روزهای پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ دی‌ماه ۱۳۹۷ از ساعت ۹ تا ۱۵ در خانه «با من بخوان» و آموزش خلاق خانواده مافی واقع در تهران، خیابان جمال‌الدین اسدآبادی، خیابان بیست و دوم، پلاک ۹، زنگ ۱ برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره کارگاه می‌توانند با شماره ۹۱۹۸۷۱۰۳۶۴ تماس بگیرند یا درخواست خود را به تلگرام این شماره ارسال کنند و برای ثبت‌نام آنلاین به نشانی زیر مراجعه کنند:

ثبت‌نام در کارگاه

درباره سهیلا فلاح‌پور، آموزشگر کارگاه:

سهیلا فلاح‌پور آموزشگر و کارشناس هنر موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان در برنامه «با من بخوان» و از اعضای رسمی خانه تئاتر (انجمن نمایشگران عروسکی) و شورای کتاب کودک است. او تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در دو رشته تئاتر و نقاشی گذرانده و سال‌ها در گروه بررسی تصویر شورای کتاب کودک و نوجوان فعالیت داشته است. از جمله فعالیت‌های او می‌توان به طراحی و برگزاری نمایشگاه و کارگاه هنر برای کودکان و والدین، طراحی صحنه و کارگردانی نمایش عروسکی برای کودک و نوجوان و همچنین تدریس تئاتر، نقاشی و ساخت سفال اشاره کرد.

 

کارگاه نمایش برای کودکان

 

 

ديدگاه شما