جایزه کتاب‌های خردسالان بوک تراست

Booktrust Early Years Awards
جایزه کتاب‌های خردسالان بوک تراست

"جایزه کتاب های خردسالان" جایزه‌ای است که هر ساله به بهترین کتاب های منتشر شده در انگلستان برای نوزادان، نوپایان و کودکان پیش دبستانی تعلق می گیرد.

برگزار کننده این جایزه بنیاد بوک تراست انگلستان است. این جایزه بخشی از پروژه  بوک استارت انگلستان به شمار می‌رود و در سه بخش، بهترین کتاب برای نوزادان زیر یک سال، بهترین کتاب تصویری برای کودکان پیش دبستانی تا پنج سال و بهترین تصویرگر تازه کار کتاب‌های کودکان پیش دبستانی تا پنج ساله را برمی‌‌‌گزیند.

هدف از برگزاری این جایزه تقدیر و اطلاع رسانی درباره  کتاب‌های منتشر شده برای نوزادان، نوپایان و کودکان پیش دبستانی و دسترس پذیرتر کردن آن‌ها برای مخاطبان‌شان است.

برندگان هر بخش، جایزه‌ای برابر ۲۰۰۰ پوند به همراه یک نشان ویژه دریافت می‌کنند. افزون براین، تصویرگر برگزیده هم یک جایزه ویژه از یک تصویرگر مشهور دریافت می کند. از سال ۲۰۰۹ به ناشران کتاب‌های برنده هم از سوی بوک تراست انگلستان یک گواهینامه اهدا می‌گردد که آن‌ها را در میان ناشران سال جایزه کتاب های خردسالان قرار می دهد.

این جایزه پیش از سال ۲۰۰۴ به نام "جایزه کتاب های خردسالان سینزبری" شناخته و از سوی فروشگاه‌های زنجیره ای سینزبری پشتیبانی می‌شد.

در این ارتباط بخوانید:

راهنما

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.