لطف تمبک اثری از لیلا حکیم الهی

لطف تنبک اثری از لیلا حکیم الهی

 

«لطف تمبک» اولین تجربه در ساخت آهنگ است که از همه‌ی امکانات برای افزایش علاقه کودکان استفاده کرده تا آن‌ها بتوانند تکنیک و ریتم را به طبیعی‌ترین شکل از طریق بازی‌های مناسب ضرب‌المثل‌ها، چیستان‌ها و... درک کنند. این مجموعه در قالب دو سی‌دی جداگانه ضبط و اجرا شده است.

درباره‌ی این اثر، به قلم آهنگ‌ساز و شاعر مجموعه می‌خوانیم: «قرار بود که کتاب لطف تمبک از همان ابتدا با نوار کاستی همراه باشد تا بچه‌هایی که هنوز به مدرسه نرفته‌اند هم بتوانند به‌راحتی با آن آموزش ببینند. موقعی که به‌طور آزمایشی آن‌ها را با صدای خودم می‌خواندم و ضبط می‌کردم به این فکر افتادم که اگر بعضی از جملات آهنگین باشند بهتر در ذهن بچه‌ها جا خواهند گرفت... و شروع به ملودی گذاری روی درس‌ها کردم».

تمام پنجاه‌وشش آهنگ این آلبوم با سازهای مختلف ایرانی همراه با تنبک و آواز در دستگاه‌ها و آوازهای اصیل ایرانی اجرا شده است. در کنار نام گوشه، سازهای اجراکننده و صدایشان معرفی می‌شوند. اگرچه این آهنگ‌ها همان درس‌های کتاب لطف تمبک هستند که لباس ملودی به تن کرده‌اند و یکی از اهداف اصلی آن‌هم آموزش ریتم است؛ اما با این آلبوم بدون شک دستاوردی بیش از آن حاصل می‌شود. شنوندگان یا مخاطبان این اثر فقط شاگردان خردسال نیستند. لطف تنبک یک آلبوم موسیقی است که کودکان و بزرگ‌سالان می‌توانند با لذت موسیقی آن را گوش کنند.

سال انتشار: ۱۳۸۷

معرفی کتاب لطف تمبک

 

شناسنامه آلبوم
شاعر یا ترانه‌سرا: 
دسته‌ها

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.