جامعه یاوری فرهنگی

جامعه یاوری فرهنگی

جامعه یاوری فرهنگی، سازمانی نظام‌مند و غیرانتفاعی است که با تکیه بر خرد جمعی، توان خود را برای ارتقای کیفیت آموزشی فرزندان این کشور و ایجاد آینده‌ای روشن برای آنها صرف می‌کند. هدف جامعه یاوری فرهنگی این است که هیچ کودکی به خاطر فقر مادی از تعلیم و تربیت باز نماند و فرصت‌های برابر برای دستیابی به تحصیل و دانش‌افزایی برای همه کودکان و نوجوانان وجود داشته باشد چرا که به اعتقاد ما، جهل‌ستیزی و دانش‌گستری تنها راه نجات از فقر و محرومیت‌های فرهنگی است.

در این راه، جامعه یاوری فرهنگی مدرسه‌سازی را نقطه پایان ماموزیت خود تلقی نمی‌کند. همراهی با دانش‌آموزان مدارس در قالب ارسال کمک‌های غیرنقدی مانند لوازم‌تحریر، کتاب‌های کمک‌آموزشی و آموزشی، لباس، و اعطای کمک‌های نقدی مانند کمک‌هزینه تحصیلی به دانش‌آموزان بی‌بضاعت و بورسیه کردن دانش‌آموزان با استعداد از جمله روش‌هایی است که ما را به دانش‌آموزان مدارس ساخته شده نزدیک‌تر نگاه می دارد.

یاوری همچنین از طریق فعالیت‌های مدرسه‌یاری و مدرسه‌داری سعی در بهبود کیفیت آموزشی دانش‌آموزان، توانمندسازی آنها و ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای مربیان و معلمان سراسر کشور دارد.

به طور خلاصه باید گفت که فعالیت‌های جامعه یاوری به جز ساخت مدرسه در مناطق محروم، در زمینه‌های زیر تعریف می‌شود:

  • ایجاد فضای آموزشی و جانبی مرتبط با آن در سراسر کشور به ویژه در مناطق محروم و نیازمند.
  • ایجاد فضاها و تجهیزات آموزشی ویژه کودکان استثنایی.
  • ارتقای کیفیت آموزشی دانش‌آموزان مناطق محروم با ایجاد فضاهای فرهنگی و هنری مثل کتابخانه، فرهنگسرا، هنرستان، هنرکده، نمایشگاه و فعالیت‌های مرتبط با آنها.
  • احداث و تجهیز مجتمع‌های ورزشی و سالن‌های چند منظوره و...
  • تهیه و تجهیزات امکانات مورد نیاز مدارس و آموزشگاه ها و هنرکده‌ها در مناطق محروم.
  • ایجاد و راه‌اندازی مراکز کارآفرینی با هدف اشتغال به کار نیازمندان به ویژه دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل و خانواده‌های بی‌سرپرست.
  • احداث و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی و ارائه خدمات درمانی رایگان به نیازمندان از طریق جلب همکاری پزشکان و متخصصان نیکوکار.
  • جلب همکاری سایر موسسات فرهنگی با هدف گسترش امور آموزشی.
  • هرگونه فعالیت عام‌المنفعه غیرانتفاعی در چهار چوب اهداف و برنامه‌های جامعه یاوری فرهنگی.
راهنما
ایمیل: 
info@yavari.ir
نشانی: 
تهران، خیابان دکتر شریعتی، جنب شهرداری منطقه ۳، خیابان کوشا، میدان جوانان، شماره ۵.
تلفن: 
۲۶۴۰۲۶۱۱ - ۲۶۴۰۲۶۰۶
کد پستی: 
۱۵۴۴۸۴۶۸۱۱

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.