کلاه ماهی بزرگه گم شده 

کلاه ماهی بزرگه گم شده 

کتاب « کلاه ماهی بزرگه گم شده » داستانی است درباره یک ماهی کوچولو که از کلاه یک ماهی بزرگ خیلی خوشش آمده است!

ماهی کوچولو کلاه ماهی بزرگ را در خواب می‌دزدد و به جایی پر از گیاه و علف می‌رود تا مخفی شود. او امیدوار است که ماهی بزرگ متوجه نشود و در حال فرار خود را دالداری می‌دهد. اما ماهی بزرگ کلاهش را خیلی دوست دارد و بلافاصله پس از بیدار شدن می‌فهمد که چه اتفاقی افتاده است و برای پیدا کردن دزد کلاهش به راه می‌افتد و برخلاف پیش‌بینی‌های ماهی کوچک، کلاهش را پس می‌گیرد.

« کلاه ماهی بزرگه گم شده » داستانی تصویری است که بخشی از داستان را تصاویر روایت می‌کنند. جان کلاسن به خاطر خلق این اثر جایزه ی کالدکات، یکی از جایزه‌های معتبر تصویرگری ادبیات کودکان را از آن خود کرده است. 

این داستان بامزه برای بلندخوانی مناسب است. 

درباره نویسنده و تصویرگر کتاب « کلاه ماهی بزرگه گم شده »

جان کلاسن نویسنده و تصویرگر کانادایی است. او برای کتاب « کلاه ماهی بزرگه گم شده » دو جایزه کلدکات و جایزه کیت گرین را دریافت کرده است که تاکنون بی‌سابقه بوده است. جان این کتاب را بعد از کتاب « من کلاهم را می خواهم » منتشر کرد. کتاب « من کلاهم را می خواهم » به مرحله نهایی جایزه دکتر زئوس راه پیدا کرد که به کتاب‌های مناسب نوآموزان اهدا می‌شود. این کتاب همچنین به فهرست کوتاه جایزه کیت گرین وی هم راه یافت. کتاب « آن پایین چه خبر است؟ » که با همکاری مک بارنت خلق کرده است نیز به فهرست افتخار جایزه کالدکات هم راه پیدا کرده است.

نویسنده و تصویرگر « من کلاهم را می خواهم » در کالج شریدن انیمیشن خوانده است و هم اکنون در لوس انجلس زندگی می‌کند.

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
This is not my hat
نویسنده
Jon Klassen, جان کلاسن
برگردان
  • ربابه نصیری امینی 
تصویرگر
  • Jon Klassen
  • جان کلاسن
فهرست کتاب های ماه
سال نشر
۱۳۹۴

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.