دایناسورها

دایناسورها

کتاب دایناسورها در قالب کمیک استریپ درباره دایناسورها، انواع آن‌ها، ساختمان بدن، تغذیه و چگونگی دفاع و انقراض آن‌ها اطلاعاتی به مخاطب می‌دهد. ارایه اطلاعات در کتاب مستقیم و خلاقانه و هم چنین عنوان‌بندی شده است.

کتاب دایناسورها این امکان را برای آموزگاران به وجود می‌آورد که از آن به صورت پرسش و پاسخ برای آموزش و یادگیری مخاطب استفاده کند.

زبان و بیان در کتاب دایناسورها ساده و روان و طنزگونه است که باعث جذب مخاطب می‌شود.

تصاویر کتاب نقاشی، کاریکاتور، رنگی و همراه با طنز است که مخاطب را به ادامه خواندن کتاب تشویق می‌کند.

در صفحه پایانی کتاب نام دایناسورهای گوشتخوار و گیاهخوار همراه با عصری که در آن زندگی می‌کردند آمده است که برای مخاطب علاقه‌مند به موضوع کتاب می‌تواند جالب باشد و به اطلاعات او در این زمینه بیفزاید.

درباره نویسنده دایناسورها:

فیلیپ آرداگ نویسنده پرکاری است که هم  داستان و هم غیرداستان می نویسد. او در سال ۱۹۶۱ به دنیا آمده است. قبل از این که کار نویسندگی را آغاز کند در حوزه تبلیغات کار می‌کرد. مدتی هم در یک کتابخانه کار کرده است. نخستین کتابش برای کودکان داستانی بود به نام High in the Clouds که با همکاری پل مک کارتنی نوشت. او بیشتر با مجموعه داستان Unlikely Exploits شناخته می‌شود که از براساس آن‌ها یک برنامه رادیویی هم ساخت شد. سه‌گانه بعدی او مجموعه داستان‌های ادی دیکنز بود که درانگلستان دوره ویکتور اتفاق می‌افتد. داستان‌های ادی دیکنز در اصل نامه‌هایی بود که برای خواهرزاده‌اش می‌نوشت. این مجموعه به فارسی هم ترجمه شده است. مجموعه داستان‌های گرابتون که در سال ۲۰۱۰ نوشت برنده جایزه رولد دال شد. این جایزه به بهترین داستان‌های خنده‌دار سال اهدا می‌شد. مجموعه دیگری که از او به فارسی هم ترجمه شده است، مجموعه خانواده گرانت است.

فیلیپ آرداگ نویسنده کتاب بندپایان چندش آور

فیلیپ آرداگ همچنین کتاب‌های غیرداستان بسیاری برای کودکان نوشته است از جمله مجموعه اسطوره‌ها و افسانه‌های افریقا، مصر باستان، اسطوره‌های سلتی و چینی. او همچنین زندگینامه چند نفر از افراد معروف تاریخ مانند هنری هشتم، ملکه ویکتوریا و اولیور کرامبل، تنها نخست وزیر بریتانیا را هم برای کودکان نوشته است. مجموعه خانه هنری از دیگر مجموعه‌های اوست که بعضی از جلدهایش مانند دایناسورها یا بندپایان چندش‍‌آور آن به فارسی ترجمه شده است.  

فیلیپ آرداگ پیش از تعطیل شدن بخش ادبیات کودک سایت گاردین، برای این بخش مطالب می‌نوشت. او یک نمایشنامه رادیویی تعاملی هم در کارنامه کاری ‌اش دارد.

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
Dinosaurs: claws and all
ناشر
نویسنده
Philip Ardagh, فیلیپ آردا‮‬‏‫
برگردان
  • فرزاد فرید
تصویرگر
  • Mike Gordon
  • مایک گوردن‮‬‏‫
فهرست کتاب های ماه
سال نشر
۱۳۹۳

دیدگاه ها

بدک نیست


ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.