تو کوچولو نیستی/ هستی

تو کوچولو نیستی/ هستی

داستان « تو کوچولو هستی/ نیستی » داستانی است درباره‌ این‌که تو هم‌زمان می‌توانی هم «بزرگ» باشی و هم «کوچک» و این بستگی به این دارد که نسبت به چه کسی سنجیده شوی.

این داستان درباره‌ دو موجود پشمالوست که نمی‌توانند بر سر این‌که کدام بزرگ است و کدام کوچک به توافق برسند. تا این‌که سرانجام دو موجود پشمالوی دیگر از راه می‌رسند و آن‌ها به این نتیجه می‌رسند که هر یک از آن‌ها هم بزرگ هستند و هم کوچک.

داستان برنده جایزه‌ ۲۰۱۵ تئودور سوس گیزل (دکتر سوس) که هر سال در امریکا به بهترین کتاب برای نوآموزان اهدا می‌شود. این جایزه به نام دکتر سوس یکی از نویسندگان و تصویران برجسته‌ امریکا نام‌گذاری شده است که با نوشتن کتاب‌هایی با محتوای ساده و جذاب به گسترش سوادآموزی کمک شایانی کرده است.

درباره نویسنده کتاب « تو کوچولو هستی/ نیستی »

آنا کانگ نویسنده امریکایی که تاکنون چهار کتاب تصویری برای کودکان نوشته است. او در نوجوانی وقتش را با خواندن مجله کتاب‌های کمیک می گذراند.

او که قصد داشت استاد دانشگاه، دیپلمات یا جهانگرد شود من در دانشگاه رشته روابط بین الملل و مطالعات آسیایی را خواند اما بعدها به ندای قلبش گوش داد از دانشکده هنرهای سینمایی فارغ التحصیل شد و کشف کرد آنچه او را شاد می کند نوشتن داستان است.

« تو کوچولو نیستی/ هستی » نخستین کتابی است که برای کودکان نوشت و در آن از همه تجربیات شخصی، حرفه‌ایش استفاده کرد. کتاب « تو کوچولو نیستی/ هستی » را همسرش، کریستوفر وایتن، تصویرگری کرده است.

 

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
‭You Are Not Small
ناشر
نویسنده
Anna Kang, آنا کانگ
تصویرگر
  • Christopher Weyant
  • کریستوفر ویانت
برگردان (متن)
  • فهیمه شانه
سال نشر
۱۳۹۵

ديدگاه شما

پرسش و پاسخ