اختلال کاهش توجه

عنوان لاتین
Attention deficit disorder‭‬

 کتاب «اختلال کاهش توجه» از سری کتاب‌های «سلامت من» است که اطلاعات مفیدی در باره اختلال کاهش توجه به مخاطب می‌دهد.

شیوه ارایه اطلاعات در کتاب «اختلال کاهش توجه» مستقیم است و عنوان‌بندی شده است که به مخاطب کتاب در بازیابی مطالب کمک می‌کند و مربی می‌تواند از آن‌ها به شکل پرسش و پاسخ استفاده کند. ساختار کتاب هم منطقی است و رابطه علت و معلولی در آن رعایت شده است.

در کادرهایی رنگی در صفحات کتاب اطلاعات بیشتری به مخاطب داده می شود.

در کتاب «اختلال کاهش توجه» دو فعالیت عملی دیده می شود که به درک بهتر مخاطب از موضوع کتاب کمک می کند و باعث لذت بیشتر او از خواندن می شود.

زبان و بیان کتاب ساده ، روان و مناسب سن مخاطب است. تصاویر کتاب نقاشی‌ها و عکس‌های رنگی که هماهنگ با متن کتاب هستند. انتخاب موضوع از نکات مثبت کتاب محسوب می شود.

در پایان کتاب تصاویر جلدهای دیگر مجموعه «سلامت من» دیده می شود. از عنوان‌های خوب این مجموعه می‌توان «دردها و کشیدگی عضلات»، «چی باعث می شود که تو سرفه کنی، عطسه کنی، سکسکه کنی، آروغ بزنی، چشمک بزنی، خمیازه بکشی، عرق کنی و می لرزی»، «واکسیناسیون»، «گوش درد» و «آیا این راش است؟» را نام برد.

در باره نویسندگان کتاب «اختلال کاهش توجه»

نویسندگان کتاب دکتر الوین سیلور استاین استاد رشته زیست‌شناسی در دانشگاه نیویورک است و همسر او ویرجینیا سیلور استاین مترجم مقاله‌های علمی روسی است. آن‌ها بیش از ۱۸۰ کتاب برای کودکان نوشته‌اند.

لورا سیلور استاین نان فارغ التحصیل از دانشگاه کین از دوران دبیرستان به والدین خود در نوشتن کتاب کمک می‌کند. او در نگارش بیش از ۵۰ کتاب در باره بیماری‌ها و سلامت، مفاهیم مربوط به سلامتی، گونه‌های حیوانات در معرض انقراض و حیوانات اهلی همکاری داشته است.

کتاب اختلال کمبود توجه

برگردان
محمد رضا کیان نژاد
تصویر اضافی
تهیه کننده
گروه علوم شورای کتاب کودک
سال نشر
۱۳۹۴
نویسنده
Laura Silverstein Nunn, Alvin Silverstein ,Virginia Silverstein, الوین سیلوراستاین, ویرجینیا سیلوراستاین, لورا سیلوراستاین نان
گروه سنی
فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان و نوجوانان فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۱۰ - ۱۲ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای نوجوانان ۱۳ سال به بالا معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۱۰ - ۱۲ سال معرفی کتاب های مناسب برای نوجوانان ۱۳ سال به بالا فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان و نوجوانان فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۱۰ - ۱۲ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای نوجوانان ۱۳ سال به بالا معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۱۰ - ۱۲ سال معرفی کتاب های مناسب برای نوجوانان ۱۳ سال به بالا فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان و نوجوانان فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۱۰ - ۱۲ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای نوجوانان ۱۳ سال به بالا معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۱۰ - ۱۲ سال معرفی کتاب های مناسب برای نوجوانان ۱۳ سال به بالا فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان و نوجوانان فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۱۰ - ۱۲ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای نوجوانان ۱۳ سال به بالا معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۱۰ - ۱۲ سال معرفی کتاب های مناسب برای نوجوانان ۱۳ سال به بالا
Submitted by editor3 on