اگر... نگاهی متفاوت به عددها و اندازه های بزرگ

عنوان لاتین
If... A Mind - Bending New Way of Looking at Big Ideas and Numbers, c 2014

کتاب اگر... نگاهی متفاوت به عددها و اندازه های بزرگ ، اطلاعاتی درباره‌ی عددها و اندازه‌های بسیار بزرگ به مخاطب می‌دهد. از نکات جذاب کتاب این است که نویسنده با کوچک کردن مفاهیم و عددهای بزرگ به شکل‌هایی با مقیاس کوچک که برای مخاطب آشناست، سعی در شناساندن بهتر دنیای اطراف را به او دارد. معلم می‌تواند از این موضوع برای آموزش غیرمستقیم این عددها و مقیاس‌ها استفاده کند.

ساختار کتاب منطقی است و رابطه علت و معلولی در آن رعایت شده است. شیوه ارایه اطلاعات در کتاب عنوان‌بندی شده و مستقیم است. معلم می‌تواند از این عنوان‌ها به شکل پرسش و پاسخ استفاده کند.

زبان و بیان کتاب ساده و روان و مناسب سن مخاطب است. تصاویر کتاب نقاشی‌های رنگی و هماهنگ با متن هستند که به جذابیت کتاب می‌افزایند و مخاطب را به خواندن کتاب ترغیب می‌کنند.

درباره نویسنده کتاب اگر... نگاهی متفاوت به عددها و اندازه های بزرگ

دیوید جی اسمیت معلمی است با ۲۵ سال سابقه تدریس برای کودکان سال‌های پایان دبستان و سال‌های بالاتر. او انگلیسی، جغرافی و دانش اجتماعی تدریس می‌کند. نویسنده‌ی کتاب اگر... نگاهی متفاوت به عددها و اندازه های بزرگ به خاطر روش منحصر به فردش برای آموزش کشیدن نقشه جهان به کودکان در سطح امریکا شناخته شده و در سال ۱۹۹۲ به خاطر نوآوری در تدریس جایزه‌ی Breaking the Mold Award را دریافت کرده است و از آن هنگام به عنوان مشاور تحصیلی برای آموزگاران، والدین و دانش آموزان درباره فن‌آوری‌های اطلاعاتی، جفرافیا و مسائل و مشکلات جهانی در امریکا، اروپا، افریقا، آسیا و امریکای لاتین سخنرانی و کارگاه برگزار می‌کند.

اسمیت در تعامل با آموزگاران، ایده ایجاد یک تصویر واقعی و قابل فهم و در دسترس از جهان برای کودکان را توسعه داد که نتیجه آن کتابی شد به نام اگر جهان یک روستا بود: یک کتاب در مورد مردم جهان. اسمیت کتاب اگر... نگاهی متفاوت به عددها و اندازه های بزرگ را در سال ۲۰۱۴ نوشته است. او علاوه بر این دو کتاب دیگر هم دارد که هر کدام از این چهار عنوان جایزه‌هایی را دریافت کرده‌اند و یا ستایش شده‌اند.

درباره تصویرگر کتاب اگر... نگاهی متفاوت به عددها و اندازه های بزرگ

استیو آدامز با نشریات بسیاری همکاری می‌کند و تاکنون هشت کتاب برای کودکان تصویرگری کرده است که کتاب اگر... نگاهی متفاوت به عددها و اندازه های بزرگ یکی از آثار موفق اوست.

 

برگردان
فروغ فرجود
تصویرگر
Steve Adams, استیو آدامز
تهیه کننده
گروه علوم شورای کتاب کودک
سال نشر
۱۳۹۶
ناشر
نویسنده
Smith J. David, دیوید جی اسمیت
ویراستار
عاطفه سلیانی
Submitted by editor3 on