گنجشک اشی مشی

گنجشک اشی مشی

آیا شما گنجشک اشی مشی را می شناسید؟ داستان او را در دوران کودک شنیده اید؟ دخترک هم نمی داند، پس باید بپرسد. او از یک گنجشک معمولی سئوال می کند. اما او هم اشی مشی را نمی شناسد! ا

گنجشک به راه می افتد و از دیگران می پرسد ولی مثل اینکه کسی نمی خواهد چیزی به او بگوید و حتی بعضی ها سعی می کنند او را از ادامه راه منصرف کنند! چرا؟ اما نه! بلاخره ننه گنجشکه شهامت بخرج می دهد و داستان را برای او نقل می کند. شما هم می خواهید ماجرای اورا بدانید؟

داستان ضمن آشنا کردن کودکان با بخشی از یک داستان عامیانه قدیمی و یک شخصیت جوانمرد و عیار، ارزش پاسخ دادن به کنجکاوی های کودکان را هم نشان می دهد. از ویژگی دیگر داستان پایان باز آن است یعنی داستان پایانی ندارد و کودک می تواند با تخیل خود داستان گویی کند.
 

شناسنامه کتاب:
ناشران
نویسنده
ناصر یوسفی
سال نشر
۱۳۸۸

دیدگاه ها

Salam dooste aziz.‎.man kheily vaghte donbale dastane ASLIYE "gonjeshkake ashi mashi"am baraye payan namam vaghean narahatam chon natonestam peydash konam na omid shodam didam shoma posti ba in onvan zadid age midonid dastane asliye "gonjeshkak ashi mashi" be man lotfan komak konid:(


سلام دوست عزیز

قصه های قومی از سوی گروهی از پژوهشگران و علاقه مندان این عرصه مانند ابوالقاسم انجوی شیرازی، صبحی، صادق هدایت، احمد وکیلیان و ... در دوره های گوناگون گردآوری و در دسترس است. در کتاب تاریخ ادبیات کودکان ایران می توانید اطلاعات بیشتری در این باره به دست آورید.
موفق باشید


ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.