دانستنی های زیست محیطی برای آموزشگران - کتاب اول: آب

دانستنی های زیست محیطی برای آموزشگران - کتاب اول: آب

کتاب «دانستنی‌های زیست‌محیطی برای آموزشگران – آب» نخستین جلد از مجموعه شش جلدی «دانستنی‌های زیست محیطی برای آموزشگران» است. این مجموعه با این هدف تهیه شده است که به مربیان کمک کند تا در نقش راهنما و تسهیل‌کننده، جوانان و نوجوانان را در شناخت و ترویج فرهنگ محیط‌زیستی یاری دهند.

در این مجموعه هر کتاب شامل دو بخش است: منبع مربی و راهنمای آموزش
در بخش منبع مربی، پس از مقدمه‌ای درباره ی آب و اهمیت آن در چهار فصل به آب‌های زیرزمینی، آب‌های سطحی، مصارف آب و آلودگی آب‌ها پرداخته شده است. اطلاعات این بخش که با زبانی ساده و قابل فهم شرح داده شده‌اند شامل اطلاعاتی پایه‌ای است که دانستن آن برای همگان سودمند و لازم است. این اطلاعات مربی را در اجرای فعالیت‌های پیشنهادی در بخش دوم و پاسخ به پرسش های مخاطبان کمک خواهند کرد.
بخش دوم کتاب شامل ١٧ فعالیت عملی است که مناسب گروه سنی ١١ تا ١٦ سال به نظر می‌رسد. این فعالیت‌ها با هدف آشنایی مخاطبان با چرخه آب، نقش جنگل و پوشش گیاهی در کنترل سیلاب، نقش و اهمیت اقیانوس‌ها و دریاها، انواع آلودگی آب، پیامدهای آن و روش‌های پیشگیری از آن و موارد دیگر پیشنهاد شده‌اند. نویسندگان کتاب تلاش کرده‌اند فعالیت‌های طراحی شده سرگرم کننده باشد.
افزون بر این در مقدمه کتاب شیوه ی آموزش و یادگیری فعال، گام به گام توضیح داده شده است.

 

برای دریافت کتاب به پیوست زیر مراجعه کنید

 

شناسنامه کتاب:
ناشران
نویسنده
فاطمه یاراحمدی و همکاران
برگردان
  • مجتبی خادمی و همکاران
سال نشر
بی‌تا

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.