کتاب کودک و نوجوان: کتابخانه مهدکودک

کتابخانه مهدکودک

علاقه به خواندن و ایجاد عادت به مطالعه باید از دوران کودکی شروع شود زیرا این پروسه در سنین کودکی بسیار ساده تر و پایدارتر از دوران بزرگسالی انجام می شود. برای هدایت کودکان به کتاب و کتابخوانی عوامل زیادی دخالت دارد. خانواده از مهم ترین ارکان است.

با آموزش خانواده می توان گام های مثبتی در این زمینه برداشت. از آنجا که برخی از مادران شاغل هستند و با توجه به اهمیت آموزش پیش از دبستان بسیاری از کودکان سنین پیش از مدرسه را، در مکانی به نام مهد کودک و کودکستان ثبت نام می کنند. بنابراین پس از خانواده نهاد مهدکودک می تواند نقش مهمی در عادت دادن کودکان به مطالعه ایفا کند. لذا با تشویق مهدکودک ها به برپایی و تأسیس کتابخانه در جهت تشویق و آشنا نمودن کودک به مطالعه می توان گام های مؤثری برداشته شود.

کتابخانه مهدکودک شامل سه بخش است: در بخش اول به تعریف کودک پیش از دبستان می پردازد. در بخش دوم کتابخانه مهد، تاریخچه، اهمیت و اهداف آن بیان می شود و در بخش سوم به ویژگی های کتابخانه مهد کودک از جنبه های مختلف مانند ساختمان، وسایل وتجهیزات، مجموعه سازی و خدمات کتابخانه، سازماندهی و آماده سازی و مدیریت می پردازد. این کتاب به مدیران مهدکودک، کتابداران و مربیان پیشنهاد می شود.
 

شناسنامه کتاب:
ناشران
نویسنده
فاطمه بختیاری
ویراستار
  • حمید محسنی
سال نشر
۱۳۹۱

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.