کتاب کودک و نوجوان:

فرهنگ تفاهم: شیوه های صحیح برقراری ارتباط با فرزندان

همواره والدین و مربیان در برابر تربیت کودکان برای به وجود آوردن نسلی پویا، مسئول، خلاق و پیشرو احساس ناتوانی کرده اند و در رویارویی مدام با عصیان ها، ناسازگاری ها و مقاومت های نوجوانان، بسیار نگران و سردرگم بوده و از خود می پرسند چه باید کرد؟ آیا باید سخت گرفت؟ باید به آن ها آزادی داد؟ و چه زمانی و تا چه حد؟ و چگونه؟

هدف کتاب آموزش شیوه های صحیح و سازنده ی ارتباط والدین با فرزندان به زبان ساده و آسان است و نکات لازم را برای شناخت و کنترل فرزندان و انتقال ارزش های والای رشد فرهنگی جامعه به نوجوانان را در بردارد که روشی عملی برای بهداشت روانی و پیشگیری از تأثیر پذیری نوجوانان و جوانان از رفتارهای نامناسب است. کتاب به والدین مهارت ها و مراحل عملی و کاربردی را یاد می دهد تا آن ها بتوانند درخانه و در ارتباط با فرزندانشان آن را به کاربرند. این کتاب حتی برای نوجوانان و جوانانی که ناهنجاری رفتارشان آن ها را به دادگاه های مخصوص جوانان کشانده تجربه شده است. شاید با اجرای اصول مؤثر انسانی و آزادمنشانه ی ارتباط با دیگران، جوانان بتوانند در آینده پدران و مادران، آموزگاران و مدیران بهتری باشند.

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
‎Parent effectiveness training: the no -los program for raising responsible children
ناشران
نویسنده
Gordon, Thomas, تامس گوردون
برگردان
  • پ‍ری‍چ‍ه‍ر ف‍رج‍ادی
سال نشر
۱۳۸۶

دیدگاه ها

به نظر من در دنیای امروزی که پدر و مادر وقت بیشتر خود را در بیرون خانه ، در محل کار سپری میکنند و کودک زمان خود را با دیگر افراد سپری میکند ، کتاب ذکر شده نه تنها برای والدین و آموزگاران بلکه برای تمام افرادی که زمان بیشتری را با کودک می گذرانند، می تواند مفید باشد .


ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.