اما تو قول داده بودی!

اما تو قول داده بودی!

مجموعه ی کیتی دختر آتیش پاره از مجموعه کتاب هایی است که میان کودکان طرفداران زیادی دارد. مجموعه داستان های کیتی دختر آتیش پاره را بل مونی نویسنده ی انگلیسی کودکان با الهام از دخترش نوشته است.

او در این باره می گوید: کیتی مشهور این داستان ها، دختر کوچولوی خودم است. البته این حرف چندان درست نیست چون نویسنده ها از کسانی که می شناسند و از اتفاق هایی که در دنیای واقعی رخ می دهد الهام می گیرند و سپس از آن ها "داستان" می نویسند. بنابراین کیتی داستان های من بسیار شبیه کیتی من است هنگامی که یک دختر کوچولو بود. ولی او شبیه همه ی کودکان -چه پسر و چه دخترـ ای است که عاشق داستان های کیتی هستند. منظور من این است که همه ی ما گاهی دوست نداریم کارهایی را انجام بدهیم، و همه ی ما چیزهایی را از دست می دهیم، و همه ی ما گاهی بر این باوریم که امور چندان عادلانه نیستند، این طور نیست؟

ما چه فقیر باشیم چه ثروتمند، ‌چه بلند قد باشیم چه کوتاه، چه سفید باشیم چه سیاه، چه انگلیسی باشیم چه لهستانی، چه با پدر و مادرمان زندگی کنیم چه با یکی از آن ها .... ما هنوز هم چیزهای مشترک بسیاری داریم مانند دلخور شدن از کسی که قولش را شکسته یا احساس ترس از تاریکی .... من مطمئن هستم که پرنس چارلز هر روز از خودش می پرسد: چرا من؟"

این کتاب از مجموعه چهارده جلدی کیتی دختر آتش پاره، دارای هشت داستان کوتاه است. هدف نویسنده، طرح مشکل کودکان با بزرگترها درباره قول و قرار و بدقولی بزرگترهاست. زبان و بیان داستان که با دانش کودکان گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال همخوانی دارد سبب جذابیت داستان ها برای خوانندگانش می شود. خواندن این کتاب به مادران و پدران پیشنهاد می‌شود.

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
But You Promised !‎
ناشران
نویسنده
Bel Mooney, مونی بل
برگردان
  • داود شعبانی داریانی
سال نشر
۱۳۸۵

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.