فراخوان مسابقه‌ «لحظه‌های ساده‌‌ خوش‌بختی» نشریه دوچرخه

فراخوان مسابقه‌ «لحظه‌های ساده‌‌ خوش‌بختی» نشریه دوچرخه

هفته‌نامه‌ دوچرخه به مناسبت روز جهانی نوجوان مسابقه‌‌ای به نام «لحظه‌های ساده‌‌ خوش‌بختی» ترتیب داده و از نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ سال دعوت کرده است که لحظه‌های ساده‌ خوش‌بختی‌شان را به زبان شعر، داستان، خاطره، طنز و... یا به زبان عكس و تصویرگری برای هفته‌نامه‌ دوچرخه بفرستند.

نوجوانان علاقمندان می‌توانند تا آخر تابستان ۱۳۹۷ نوشته‌ها، عکس یا آثار تصویرگری‌شان را برای هفته‌نامه‌ دوچرخه بفرستند.
شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را به همراه نشانی دقیق و شماره تلفن و تصویر صفحه اول شناسنامه برای هفته‌نامه دوچرخه به نشانی پستی یا الکترونیکی بفرستند.

در متن فراخوان مسابقه «لحظه‌های ساده‌‌ خوش‌بختی» آمده است: «گاهی خستگی و سختی و گرفتاری از در و دیوار روح‌مان بالا می‌رود. گاهی فکر می‌کنیم چه‌‌قدر بدبختیم. گاهی فکر می‌کنیم خوش‌بختی خیلی خیلی خیلی از ما دور است. اما برای خوش‌بخت‌بودن نباید منتظر اتفاق‌های بزرگ و عجیب‌ و غریب بود.
باید به زندگی نگاه کرد و دلیل‌های ساده‌ی خوش‌بختی را پیدا کرد.
گاهی شکفتن یک گل، چنان هیجان‌زده‌مان می‌کند که احساس می‌کنیم خوش‌بخت‌ترین آدم‌ روی زمینیم. گاهی از تصویری، صدایی، بویی چنان سرشار می‌شویم که انگار ناب‌ترین لحظه‌ی زندگی را تجربه کرده‌ایم. نوجوانی هم پر از این لحظه‌هاست و همین لحظه‌ها، موضوع مسابقه‌ ماست.
می‌توانی لحظه‌های ساده‌ی خوش‌بختی‌ات را به زبان شعر، داستان، خاطره، طنز و... یا به زبان عكس و تصویرگری برای هفته‌نامه‌ی دوچرخه بفرستی و در این مسابقه شركت كنی.»

درباره هفته‌نامه دوچرخه

هفته‌نامه دوچرخه، پنج شنبه ۱۵ دی ۱۳۷۹ متولد شد. دوچرخه ضمیمه ویژه نوجوانان روزنامه همشهری است و از آن روز تا به حال، با بیش از ۹۰۰ شماره، حدود ۱۸ سال هر هفته مهمان نوجوانان دوستدار مطالعه بوده است. شماری از نوجوانان دوستدار نوشتن، تصویرگری و فعالیت‌های زیست‌محیطی در قالب گروه‌های گوناگون (باغچه داستان، تیم شعر، سفیران محیط زیست، گزارشگران و ...) به عنوان خبرنگار افتخاری دوچرخه فعالیت می‌کنند.
در حال حاضر، صفحه‌های ثابت دوچرخه عبارت هستند از: خبر، خانه فیروزه‌ای (نیایش و مطالب دینی)، چشمه‌ها (آثار نوجوانان)، جزیره (داستان، شعر، معرفی کتاب و مطالب و گفت و گوهای ادبی)، دماسنج (گزارش‌ها و مطالب اجتماعی)، پنجره (مطالب حوزه شهر و شهروندی)، چرخ سبز (محیط زیست)، راه دانش (علمی)، لوح نقره‌ای (فناوری‌های نوین)، شهر فرنگ (سینما)، کتونی (مسائل و مطالب کاربردی زندگی نوجوانان)، کاروبار(معرفی مشاغل)، ورزشی و هنری هم در دوچرخه جای دارند.

صندوق پستی: ۵۴۴۶-۱۹۳۹۵
ای‌میل: docharkheh@hamshahri.org
موبایل: ۹۳۳۴۱۲۱۴۸۹

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷-۰۵-۳۰ ۱۴:۳۸
نویسنده:
گروه خبر کتابک
متن سفارشی:

ديدگاه شما