کودک- سربازان دیروز، قاصد صلح امروز

گریس  آکالو  و کان کلی از اهالی  اوگاندا وسودان مهمانان ویژه ی همایش بین الملی « کودکان و نوجوانان آسیب دیده از جنگ: بیاموزید، دریابید و عمل کنید» بودند.

همایشی که با حضور جمعی از فعالان حقوق کودک درعرصه های بین المللی و ملی به میزبانی فرانکو فرانتینی، وزیر امور خارجه ایتالیا،و جیووانی آلمانو شهردار رم ۲۳ ژوئن در پایتخت ایتالیا برگزارشد.
این دو کودک سرباز دیروز که اکنون شبکه کودکان آسیب دیده از جنگ را بنیاد نهاده اند با شرکت در این گردهمایی بین المللی تجربه های وحشتناک خود را از دوران کودکی خود برای شرکت کنندگان بازگو نمودند و پیشنهاد های خود را برای در پناه نگه داشتن بیش از یک میلیارد کودک که هم اکنون در میان شعله های جنگ زندگی می کنند در میان نهادند.
 بنابر آمار، هم اکنون ۲۵۰ هزار کودک - سرباز در جهان وجود دارد که به شکل های گوناگون مورد بهره کشی قرار می گیرند. گاه برای نبرد به خط مقدم جنگ فرستاده می شوند و گاه کارگری می کنند یا برده جنسی می شوند. یک میلیارد کودک نیز در سراسر کره زمین در سرزمین هایی زندگی می کنند که به گونه ای آن ها را در جنگ و پیامدهایش گرفتار می کند و از میان این کودکان  سیصد میلیون نفر کمتر از پنج سال دارند. صدهزار کودک نیز از سال ١٩٩٨ از سرزمین و خانه خود رانده شده اند.
 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۸۸-۰۴-۰۷ ۱۲:۴۹
متن سفارشی:

ديدگاه شما