شش مرد

عنوان لاتین
Six men

معرفی کتاب شش مرد

در داستان شش مرد، شش مرد دنبال جایی می‌گردند تا در آن در صلح زندگی و کار کنند. آن‌ها محل مورد نظرشان را می‌یابند، جاگیر می‌شوند و به زودی زندگی و کارشان رونق می‌گیرد. با افزایش ثروت‌شان نگرانی هم از راه می‌رسد. نکند کسی ثروتشان را بدزدد؟ پس شش سرباز استخدام می‌کنند؛ اما سربازها تنبل می‌شوند چون کسی بهشان حمله نمی‌کند.

شش مرد به سربازان دستور می‌دهند مزرعه همسایه را بگیرند. به این شکل رشته‌ای از جنگ‌ها که شروعشان دلیل خاصی نداشته اما ادامه دادنشان به دلیل حرص و طمع بوده آغاز می‌شود. در آخرین جنگ که به خاطر شلیک تیر به یک اردک آغاز می‌شود تمامی افراد دو طرف کشته می‌شوند و در هر دو طرف تنها شش مرد باقی می‌مانند. دو گروه مردان پس از ویرانی سرزمینشان دوباره به راه می‌افتند تا جایی پیدا کنند که در آن در صلح زندگی و کار کنند.

کتاب «شش مرد» به سادگی چگونگی و دلیل شکل‌گیری جنگ‌ را نه تنها برای کودکان که بزرگسالان نیز توضیح می‌دهد. موضوعی که در دنیای امروز بسیار با آن درگیر هستیم و در رسانه‌های جمعی بسیار درباره آن می‌شنویم.

درباره نویسنده کتاب شش مرد

«دیوید مک‌ کی» در دنیای ادبیات کودکان به عنوان خالق شخصیت «المر» بسیار شناخته شده است. کتاب «شش مرد» با سبک تصویرگری و موضوعی متفاوت با کتاب‌های المر، بخشی دیگر از توانایی این نویسنده و تصویرگر بریتانیایی را نشان می‌دهد. کتاب‌های او به بیش از بیست زبان ترجمه شده است. مک کی در سال ۲۰۰۶ نامزد بریتانیا در جایزه دوسالانه بین‌المللی هانس کریستین اندرسن در بخش تصویرگری کتاب‌های کودکان بوده است.

شش مرد

تصاویر کتاب با خطوط سیاه و ساده کشیده شده‌اند و متن کتاب کوتاه و ساده است.

کتاب برای بلندخوانی برای کودکان و گفتگوی گروهی درباره موضوع جنگ مناسب است. داستان برای اجرای نمایش توسط کودکان نیز کاربرد دارد.

برگردان
پیام ابراهیمی
تصویر اضافی
تصویرگر
David McKee, دیوید مک کی
تهیه کننده
صفورا زواران حسینی
سال نشر
۱۳۹۵
ناشر
نویسنده
David McKee, دیوید مک کی
ویراستار
شهرام اقبال زاده
Submitted by editor on