کاربرد رویکرد رجیو امیلیا در آموزش پیش دبستانی

عنوان لاتین
Bringing the Reggio approach to your early years practicec,2010

کتاب «کاربرد رویکرد رجیو امیلیا در آموزش پیش دبستانی» از مجموعه کتاب های «رویکردها و نگرش ها در آموزش و پرورش پیشرو» برای ترویج اندیشه‌های برتر تعلیم و تربیت و با هدف همیاری در دانش‌افزایی و نگرش‌سازی برای کارشناسان، آموزگاران و مربیان منتشر شده است.

این کتاب، پیش‌درآمدی کاربردی درباره اصول و ارزش‌های روش آموزش پیش‌دبستانی رجیو است. همچنین نشان می‌دهد که دست‌اندرکاران آموزش در بریتانیا چگونه از رویکرد رجیو الهام گرفته و روش آموزش خود را برای فراهم کردن تجربه‌های آموزشی ارزشمند برای کودکان گسترش داده‌اند.

ویرایش تازه، برای نشان دادن رابطه میان رویکرد رجیو و اصول و تعهدهای آموزش پایه سال‌های نخست به تمامی روزآمد شده است.

هر فصل بر یکی از جنبه‌های مهم روش رجیو تاکید دارد و شامل این موضوع‌هاست:

  • نمونه‌های عملی شامل کودکانی در گروه‌های سنی گوناگون و در موقعیت‌های متفاوت که به خواننده امکان بررسی ارتباط میان نظریه و کارکرد را می‌دهد.
  • طرح پرسش‌هایی برای مخاطب با هدف گسترش روش آموزشی او
  • معرفی منابع برای مطالعه بیشتر

این راهنمای ساده به دست‌اندرکاران آموزش پیش‌دبستان، دانشجویان و مادران و پدران، در درک آنچه روش رجیو برای موقعیت‌های گوناگون و کودکان آن‌ها دربردارد، کمک می‌کند. این راهنمایی‌ها همچنین برای آن‌ها که علاقه‌مندند بدانند تاثیر هر رویکرد در عمل برای کودکان و محیط به چه شکل خواهد بود، از اهمیت ویژه برخوردارند.

 

کاربرد رویکرد رجیو امیلیا در آموزش پیش دبستانی

درباره نویسندگان کتاب «کاربرد رویکرد رجیو امیلیا در آموزش پیش دبستانی»

لیندا تورنتون دارای پیشینه‌ای سی ساله در زمینه آموزش و نگهداری از کودکان است. او به عنوان یکی از مدیران گروه ALC، برای مسئولان محلی، مرکز کودکان، مهدکودک‌ها و مدرسه‌های سراسر بریتانیا امکان مشاوره و آموزش را فراهم می‌آورد.

پت برانتون نیز به عنوان یکی دیگر از مدیران مراکز، امکان مشاوره و آموزش مسئولان محلی، مراکز نونهالان، مهدکودک‌ها و مدرسه‌های سراسر بریتانیا را فراهم می‌کند.

کتاب «کاربرد رویکرد رجیو امیلیا در آموزش پیش دبستانی» به همراه کتاب‌های «رویکرد اشتاینر والدورف در آموزش پیش دبستانی»، «به کارگیری رویکرد (های اسکوپ) در سال های پیش دبستان» و «به کارگیری رویکرد مونتسوری در آموزش پیش دبستان» چهار عنوان از کتاب‌های مجموعه «رویکردها و نگرش ها در آموزش و پرورش پیشرو» است که موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان به سفارش مجتمع آموزشی شهید مهدوی منتشر کرده است.

برگردان
آیدا محمدی
تصویر اضافی
تهیه کننده
گروه کتابشناسی کتابک
سال نشر
۱۳۹۵
نویسنده
Linda Thornton, Pat Brunton, لیندا تورنتون, پت برانتون
Submitted by editor3 on