سرگذشت نارنیا

سرگذشت نارنیا

"لوسی یک باره گفت: "این صدای چیست؟"

آن خانه خیلی بزرگتر از هر خانه ای بود که لوسی تا آن روز دیده بود و فکر آن همه راهروهای دراز و ردیف درهایی که به اتاق هایی خالی باز می شد، کم کم او را می ترساند. ادموند گفت: "یک پرنده بود خنگ خدا"

پیتر گفت: "صدای جغد بود. این خانه برای پرنده ها محشر است. من دیگر می خواهم بخوابم. به نظرم بهتر است فردا برویم ته و توی این خانه را در بیاوریم. ممکن است هر چیزی توی این جور خانه ها پیدا بشود...."

پیتر، سوزان، ادموند و لوسی که به سبب بمباران لندن به خانه ی پرفسور پیری در حومه ی شهر فرستاده شده اند، در هنگام بازی گنجه ای را که به سرزمین نارنیا راه دارد می یابند. در سرزمین نارنیا ملکه ی برف ها، اسلان شیر و جانوران سخنگو، درختان رونده و ماجراهای زیادی در انتظار این چهار کودک و خواننده است.

"شیر،‌ ساحره و کمد لباس" نوشته ی سی اس لوئیس نخستین و محبوب ترین جلد از مجموعه هفت جلدی سرگذشت نارنیا است. این مجموعه از برجسته ترین فانتزی های ادبیات کودکان است. مجموعه داستان های نارنیا مانند دیگر فانتزهای خوب، افزون بر لذت بخشیدن، با نو آوری در قوانین حاکم بر جهان واقعی، کنجکاوی کودکان را بر می انگیزد، تخیل آن را بال و پر می دهد و هوش آن ها را به چالش می کشد. شش جلد دیگر این فانتزی نیز از همین مترجم در دسترس است.

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
The Lion, the Witch and the Wardrob
ناشر
نویسنده
C.‎ S.‎ Lewis, سی اس لوئیس
ویراستار
  • محمد طلوعی
برگردان
  • پیمان اسماعیلیان
سال نشر
۱۳۸۷

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.