هابیت

هابیت

"کوتوله‌ها قهرمان نیستند، بلکه اشخاصی حسابگرند که برای پول ارزش زیادی قایلند، بعضی از آنها حقه‌باز و خائن و افرادی بسیار بد هستند، بعضی نه، افرادی نسبتا خوب و شرافتمندند مثل تورین و گروهش، البته اگر انتظار شما از "خوب" زیاد بالا نباشد".

حالا "بیلی‌بگینز"، تقریبا ناخواسته، زندگی ساکت و آرام و بی‌دغدغه خود را رها کرده و به امید دستیابی به گنجی تمام نشدنی، با آنها وارد سفری بسیار خطرناک می شود. اما آیا آنها از این سفر جان سالم بدر می برند؟ و مهمتر از آن، آیا آقای بگینز می تواند مشکلی از کوتوله‌ها را حل کند یا خود هم مشکلی برای آنان خواهد بود؟

"هابیت" رمانی بلند از نویسنده انگلیسی، "جی.آر.آر تالکین" است. ساختار افسانه‌ای و ترجمه جذاب و شیرین اثر، مطالعه آن را دلنشین می کند.

مطالعه کتاب در ایجاد اعتماد به نفس در کودک موثر است، ضمن آنکه داستان‌هایی چنین با ژرف‌ساخت روانشناسانه خود، تجربیات روانی گرانبهایی را برای کودک در پی خواهند داشت.

 

 

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
The hobbit, or, there and back again
ناشران
نویسنده
John Ronald Reuel Tolkien, جان آرنولد روئل تالکین
ویراستار
  • فرمهر منجزی
برگردان
  • شاهده سعیدی
سال نشر
۱۳۸۱
خرید کتاب

دیدگاه ها

سلام هابیت ، همان داستان فیلم ارباب حلقه ها هست؟


سلام دوست عزیز
داستان هابیت با ارباب حلقه ها متفاوت است


نویسنده هر دوی این کتاب ها جی ار تالکین است


دختر من ۱۰ سالشه و خیلی به دیدن کارتون علاقه منده . تقریبا" هر کارتونی را ۵ یا۶ با یا بیشتر نگاه میکنه . نمی دونم این مسئله بهش کمک میکنه یا نه/ بیشتر کارتونهاش به زبان اصلی(انگلیسی) هست. کتابهایی که براش تازگی تهیه کردیم کتابهای جک لندن مثل سپید دندان و آوای وحش، که خونده و خیلی دوستشون داره. این کتابها برای سنین نوجوان چاپ شده و تقریبا سری کاملش را تهیه کرده .خیلی علاقه به خرید کتاب داره . کمکم کنید که بدونم باید اول هر کتابی که می خره ، بخونه بعد براش یک کتاب دیگه تهیه کنم؟ یا هر وقت که به کتاب فروشی رفتیم، اشکالی نداره کتاب بخره؟


دوست عزیز
از نظر ترویج کتابخوانی داشتن کتاب های بسیار نه تنها بد نیست بلکه خوب هم هست چون کودک همواره اشتیاق دارد کتابی که در کتابخانه اش هست و نخوانده مانده بخواند. اما اگر این نگرانی را دارید که کتاب ها خوانده نشده بمانند یا سرسری خوانده شوند، می توانید با همراهی کودک تان برنامه ای ترتیب دهید و درباره کتاب ها با هم گفت و گو کنید و یا آن ها را با هم بخوانید.


ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.