کتاب کودک و نوجوان: مون جادوگر

مون جادوگر

مون جادوگر داستان زنی جادوگر است که با عصای جادوییش شیطنت های بسیاری می کند. اما گاهی اوقات اوضاع به میل او پیش نمی رود و به خاطر این شیطنت ها مجبور می شود که جریمه های بسیاری بپردازد.

مون جادوگر زمانی که در یک فروشگاه دختربچه ای را تنها به خاطر اینکه پایش را لگد کرده از شدت عصبانیت تبدیل به یک قورباغه سبز می کند ناچار می شود به نگهبان فروشگاه تمام پس انداز سیصد ساله اش را بدهد تا بتواند از آنجا خارج شود. اما مثل اینکه قورباغه نمی خواهد دست از سر مون جادوگر بردارد و با پرش های بلند او را تعقیب می کند و مون جادوگر با این قورباغه دچار مشکلات زیادی می شود. پلیس به خاطر نداشتن قلاده جریمه اش می کند، نگهبان اتوبوس به او اجازه نمی دهد همراه قورباغه سوار ماشین شود و مون جادوگر چاره ای نمی یابد به غیر از اینکه قورباغه را به همان شکل اولش در آورد.

کتاب مون جادوگر شامل چهار داستان کوتاه و خنده دار است. در هر داستان مون جادوگر به اذیت و آزار یکی مشغول است و هر بار سرانجام مجبور می شود به خاطر کاری که انجام داده جریمه ای بپردازد. داستان همراه با جذابیتی که برای کودکان دارد به آن ها می آموزد که نتیجه اذیت و آزار دیگران به خود فرد باز می گردد و دردسرهایی را به همراه خواهد داشت.

این کتاب به سبب استفاده از فونت درشت و وجود واژه های تکراری، برای نوآموزان بسیار مناسب است و از کتاب های آسان خوان به شمار می رود.

 

گزیده‌هایی از کتاب

با یک پَرش، سوار اتوبوسی
شد که در حال حرکت بود،
-قورباغه هم با او سوار شد.
راننده گفت:
-قورباغه ها اجازه ندارند سوار
وسائل نقلیه عمومی بشوند،
شما باید جریمه بپردازید.
جادوگر وانمود کرد که تعجب کرده. پرسید:
-کدام قورباغه؟ ودر همان حال کلمات جادویی را خیلی
آهسته تکرار کرد وقورباغه،
دوباره به شکل دختر کوچولو
درآمد.
جادو گر گفت: می بینید؟
این جا اصلا قورباغه وجود ندارد.

 

 
شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
La bruja mon
نویسنده
Pilar Mateos, پیلار ماتئوس
برگردان (متن)
  • آزیتا ایزدی
سال نشر
۱۳۸۶
راهنمای کتاب:
دسته بندی های کتاب
تحلیل کننده کتابشناسی:
فاطمه اشرفی

ديدگاه شما