موسسه خیریه و نیکوکاری مهرپروین

موسسه خیریه و نیکوکاری مهرپروین

مهرپروین فعالیت خود از ابتدای سال ۱۳۸۸ آغاز کرده است.  در طول این مدت (از فروردین ۱۳۸۸ تا بهمن ۱۳۹۳) تعداد  ۱۴۲۹ نفر  زن، کودک و نوجوان به عضویت این موسسه درآمده اند که این تعداد شامل زنان سرپرست خانوار، فرزندان آنان و زنان و فرزندان غیر مدجوی ساکن منطقه طرشت و حومه هستند. مهرپروین از ابتدای فعالیت خود تا کنون تعداد ۲۰۶ نفر زن سرپرست خانوار و خودسرپرست و  ۲۹۰ نفر فرزندان آنان را زیر پوشش آورده است که همگی از مزایای مددجویی موسسه استفاده کرده اند. لازم به ذکر است که تعدادی از این زنان توانستند با تلاش خود و همیاری موسسه و نیکوکاران، به خود کفایی برسند.

تعداد مددجویان زیر پوشش موسسه از فروردین ۱۳۸۸ تا آذر  ۱۳۹۳ از این قرارست:

  • زنان سرپرست خانوار و خو د سرپرست: ۹۱ نفر
  • فرزندان زنان سرپرست خانوار: ۱۶۵ نفر

که از این تعداد  به ۵۱ دانش آموز  و ۹ دانشجو ماهانه کمک هزینه تحصیلی پرداخت می شد. از این مجموعه  ۱۷ زن و ۵۱ فرزند ساکن شهرستان هستند. بیشتر مددجویان شهرستانی ساکن روستای آبادان واقع در بیست کیلومتری ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان هستند. از اوایل آذر ماه ۱۳۹۳ با توجه به مجوز فعالیت موسسه که فقط می تواند در تهران فعالیت داشته زنان سرپرست خانوار ساکن دیگر شهرها از جمله روستای آبادان در بیست کیلومتری ایرانشهر از پوشش این موسسه خارج شدند.

در حال حاضر تعداد مددجویان که  از امکانات خیریه استفاده می کنند  به قرار زیر است:

  • زنان سرپرست خانوار و خود سرپرست: ۴۰ نفر
  • فرزندان زنان سرپرست خانوار: ۶۰ نفر

در این میان ۳۴ دانش آموز و ۸ دانشجو از کمک هزینه تحصیلی برخوردارند. دانشجویان زیر پوشش موسسه علاوه بر دریافت کمک هزینه تحصیلی در هر ماه در ابتدای هر ترم نصف شهریه دانشگاه خود را از خیریه دریافت می کنند. از خدمات موسسه از قبیل استفاده از کتابخانه و کارگاه های آموزشی  به غیر از  زنان مددجو، اهالی طرشت نیز می توانند  استفاده کنند. تا کنون ۴۱۰ بزرگسال و ۵۵۰ کودک و نوجوان ساکن طرشت و حومه از این خدمات به صورت رایگان استفاده کرده اند.

راهنما
نشانی: 
تهران، فلكه اول صادقيه، بلوار شهيد گلاب، بلوار شهيد چوب ‌تراش، روبروی مترو طرشت، كوچه رئيسی شماره ۶.
تلفن: 
۴۴۲۱۴۷۱۴ - ۴۴۲۴۸۵۱۸ - ۴۴۲۰۳۴۱۶
کد پستی: 
۱۴۵۴۷۱۳۷۶۵

عضویت در کانال تلگرام