انجمن ادبیات کودک و نوجوان

Arbeitskreis für Jugendliteratur e.V.‎ ‪(AKJ)‬
انجمن ادبیات کودک و نوجوان

انجمن ادبیات کودک و نوجوان، AKJ در سال ۱۹۵۵ در آلمان بنیان گذاری شد و اکنون ۴۰ زیر شاخه و ۲۰۰ عضو انفرادی دارد. این انجمن، شاخه ملی دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) در آلمان است.

وزارتخانه خانواده، سالمندان و زنان آلمان فدرال پشتیبان مالی این انجمن است. دفتر مرکزی این انجمن در شهر مونیخ قرار دارد و هیئت مدیره آن هر سه سال یکبار از سوی اعضا انتخاب می شوند. AKJ مسئولیت جایزه ادبیات نسل جوان آلمان را بر عهده دارد که تنها جایزه ادبی دولت آلمان است. این جایزه از سال ۱۹۵۶ سالانه در چهار بخش کتاب تصویری، کتاب کودکان، کتاب نوجوانان و کتاب غیر داستان از سوی گروهی از کارشناسان ادبیات و منتقدان اعطا می شود. از سال ۲۰۰۳ گروهی از داوران مستقل نوجوان نیز جایزه ای را به کتاب برگزیده خود می دهند. همه برندگان ۸۰۰۰ یورو دریافت می کنند. افزون بر این یک جایزه سالیانه ۱۰ هزار یورویی نیز به خاطر یک عمر تلاش به نویسنده یا تصویرگر یا مترجم آلمانی اهدا می شود. اعلام برندگان و جشن اهدا جوایز در اکتبر هر سال در نمایشگاه کتاب فرانکفورت برگزار می شود.

انجمن ادبیات کودک ونوجوان، AKJ، اطلاعات هدفمند و راهنمای ارزیابی و گزینش کتاب را با چاپ چندین نشریه از جمله فصلنامه "Julit" و نیز کاتالوگ های موضوعی کتاب ها، در دسترس بازار گسترده ادبیات کودک و نوجوان قرار می دهد. این انجمن، کنفرانس ها و کارگاه های ملی و بین المللی را با هدف برانگیختن تعامل میان افرادی که هر روزه در زمینه ادبیات کودک و نوجوان فعالیت می کنند، برگزار می کند.

راهنما

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.