باستر خرگوشک عاشق کتاب خواندنه

عنوان لاتین
Bunny loves to read

کتاب «باستر خرگوشک عاشق کتاب خواندنه» داستان خرگوشکی است که عاشق کتاب خواندن است اما دوستانش علاقه‌ای به خواندن ندارند و فکر می‌کنند کتاب خواندن کسل‌کننده است. در یک روز بارانی که خرگوشک و دوستانش نمی‌توانند از خانه بیرون بروند، خرگوشک کتاب‌هایش را به آن‌ها امانت می‌دهد تا بخوانند و سرگرم شوند.

دوستان باستر خرگوشک آنچنان غرق داستان‌ها می‌شوند که پس از بند آمدن باران هم به خواندن کتاب‌هایشان ادامه می‌دهند. حتی پس از به پایان رساندن کتاب‌ها، داستان‌ها رهایشان نمی‌کنند و تصمیم می‌گیرند که بر اساس داستان‌هایی که خوانده‌اند نمایش اجرا کنند.

این کتاب با تصاویر شاد و در قطع بزرگ برای بلندخوانی با کودکان مناسب است و به مخاطبان کوچک گریزان از کتاب خواندن نشان می‌دهد که کتاب خواندن می‌تواند لذت‌بخش و هیجان‌انگیز باشد و زندگی ما را زیباتر کند. 

دو عنوان دیگر از این مجموعه شامل باستر خرگوشک عاشق نوشتنه، باستر خرگوشک عاشق یاد گرفتنه است. کتاب باستر خرگوشک عاشق نوشتنه کودکان کودکان را به نوشتن تشویق و آن‌ها را با مراحل خلق یک داستان آشنا می‌کند. در کتاب باستر خرگوشک عاشق یاد گرفتنه کودکان درمی‌یابند درس خواندن و یاد گرفتن می‌تواند بسیار لذت بخش باشد به شرطی که از راه‌های خلاق مانند اجرای نمایش استفاده شود.

خواندن این مجموعه به معلمان و والدین هم توصیه می‌شود.

درباره نویسنده کتاب «باستر خرگوشک عاشق کتاب خواندنه»

پیتر بنتلی نویسنده انگلیسی است که از او تاکنون کتاب‌های باستر خرگوشک عاشق خواندنه، باستر خرگوشک عاشق نوشتنه، باستر خرگوشک عاشق یاد گرفتنه و اوهی گربه‌ها به فارسی ترجمه شده است. کتاب‌های او تاکنون نامزد دریافت چندین جایزه از جمله جایزه کتاب کودکان خانه قرمز، مدال کیت گرینوی و جایزه کتاب‌های خنده دار رولد دال شده و کتاب اوهی گربه ها! جایزه کتاب‌های خنده دار رولد دال را از آن خود کرده است.

پیتر بنتلی به ریتم بسیار علاقه دارد و بیشتر کتاب‌هایش را بر این سبک و سیاق نوشته است.

برگردان
رضی هیرمندی
تصویرگر
Deborah Melmon, دبورا ملمون
تهیه کننده
شبنم عیوضی
سال نشر
۱۳۹۳
ناشر
نویسنده
Peter Bentley, پیتر پنتلی
Submitted by editor3 on