من روز یکشنبه به دنیا آمدم

من روز یکشنبه به دنیا آمدم

می گویند کسی که روز یکشنبه به دنیا بیاید خوش شانس است. اما این موضوع در باره ی دخترک صدق نمی کند. پدر و مادرش را هرگز ندیده است و در یک پرورشگاه زندگی می کند. او حتی پدر و مادر عاریه ای هم ندارد.

همه ی بچه های پرورشگاه به جز او و کارلی، پسربچه ی کوچکی که معلولیت ذهنی دارد پدر و مادر عاریه ای دارند که یکشنبه ها به دنبالشان می آیند و آن ها را گردش می برند.

آن ها پس از برگشتن داستان های هیجان انگیز بسیاری دارند که برای دخترک تعریف کنند. او هم در آرزوی این است که یک خانواده داشته باشد. سرانجام روزی او هم صاحب مادر عاریه ای می شود. اما مادر عاریه ای او (اولا) با بقیه فرق می کند. او نویسنده ی کتاب کودکان است. خانه ای که در آن زندگی می کند بسیار کوچک است و ماشینی ندارد. اما بسیار مهربان است و دخترک لحظه های خوشی را کنار او می گذارند. سرانجام او و کارلی را به فرزندخواندگی می پذیرد و خوش شانسی متولدین روز یکشنبه شامل حال او هم می شود. داستان بر نیاز کودکان به عشق و دوست داشته شدن تاکید می کند. وقتی که دخترک عشق و محبت دریافت می کند، او نیز می تواند کالی را به عنوان برادر بپذیرد و اولا را با او شریکش شود. 

 

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
Sonntagskind
نویسنده
Gudrun Mebs, مبس گودرن
ویراستار
  • پژمان واسعی
تصویرگر
  • Rotraut Susanne Berner
  • دوتراوت سوزانه برنر
برگردان (متن)
  • مهدی شهشهانی
سال نشر
‏‫۱۳۹۵
راهنمای کتاب:
تحلیل کننده کتابشناسی:
شبنم عیوضی

ديدگاه شما

پرسش و پاسخ