قصه‌های شب

قصه‌های شب

پادشاهی سه پسر داشت، او هنگامی که مرگ خود را نزدیک می‌بیند تصمیم می‌گیرد که میان آن سه نفر یکی را برای سلطنت انتخاب کند. شرط او این است: کسی شاه می‌شود که از همه تنبل‌تر است. شرط جالبی است. هر کدام از پسران از تنبلی خود می‌گوید.

در سایت کتابک بخوانید: بیش از ۱۰۰ قصه‌ی شب ویژه کودکان

سر انجام پسر کوچک، پادشاه می‌شود، و می‌توانید چگونگی ماجرا را درقصه «تنبل‌تر از همه» در جلد نهم از مجموعه ده جلدی قصه‌های شب از برادران گریم بخوانید.

مجموعه قصه‌های شب یا قصه‌های عامیانه توسط برادران گریم در حوزه آلمان گرداوری شده است و سال‌های بسیاری است که چه به صورت تک داستان، چه مجموعه داستان تک جلدی و یا چند جلدی و به زبان‌های مختلف منتشر شده است.

قصه‌های شب کارکرد تربیتی، روانشناختی و سر گرمی دارد و می‌توان هر شب یکی از قصه‌های شب را برای کودکان نقل کرد و یا خود آنان بخوانند. کتاب برای کودکان ۶– ۹ سال مناسب است.

قصه‌های شب


خرید کتاب‌هایی درباره خواب کودکان


داستان‌های قصه‌های شب به صورت ۱۰ جلد جداگانه نیز منتشر شده است.

درباره‌ی مترجم قصه‌های شب 

سپیده خلیلی، نویسنده، مترجم و روزنامه‌نگار در سال ۱۳۳۸ در شمیران به دنیا آمد و از سال ۱۳۶۸ فعالیت خود را در عرصه نویسندگی و ترجمه آغاز کرد. خلیلی دارای مدرک دکترا در رشتهٔ روانشناسی بالینی از دانشگاه براون شوایگ آلمان و عضو انجمن روانشناسان کودک ایران است و در کارنامهٔ خود بیش از ۱۵۰ عنوان کتاب برای مخاطبان خردسال، کودک، نوجوان و بزرگسالان در زمینهٔ تألیف و ترجمه دارد که جوایز جشنواره‌های کتاب کانون پرورش فکری کودکان، جشنواره مطبوعات کودک، دوچرخه طلایی و ... را برای وی به همراه داشته است.

شناسنامه کتاب:
ناشران
نویسنده
Jacob Ludwig and Wilhelm Grimm, یاکوب لودویک کارل و ویلهلم کارل گریم.
برگردان (متن)
  • سپیده خلیلی
سال نشر
۱۳۸۶

دیدگاه ها

خیلی قدیمی و داستان هایش زیبا


ديدگاه شما

پرسش و پاسخ