دانلود کتاب دانستنی های محیط زیستی برای زنان روستایی

دانستنی های محیط زیستی برای زنان روستایی

کتاب «دانستنی‌های زیست‌محیطی برای زنان روستایی» سومین جلد از مجموعه کتاب «دانستنی‌های زیست محیطی» است که برای سه گروه از مخاطبان (همه، زنان و زنان روستایی) تهیه شده است. کتاب‌های این مجموعه شامل دانستنی‌ها و اطلاعات ضروری درباره ی مسائل محیط‌زیستی به زبان ساده هستند و با پشتیبانی صندوق جمعیت ملل متحد تدوین شده است.

. نویسندگان این مجموعه دولت، مردم و جامعه علمی را متولیان حفاظت از محیط‌زیست می‌دانند و بر این باورند که این کتاب‌ها موجب ارتباط میان این سه گروه و زمینه‌ساز رسیدن به توسعه پایدار و اهداف محیط‌زیستی خواهد شد.

زنان روستایی که نیمی از جامعه روستایی هستند، افزون بر پرورش فرزندان، در اداره‌ی امور خانواده و انجام فعالیت‌های خانگی، در تولید محصولات کشاورزی و دامی شرکت دارند، و پیوسته با آب، خاک، هوا و موجودات زنده در ارتباط هستند؛ بنابراین می‌توانند با رعایت اصول محیط‌زیستی در حفاظت از آن نقش موثری داشته و از سوی دیگر با آموزش این اصول به فرزندان و دیگر افراد خانواده، نقش مدیریتی مثبتی در اداره امور محیط‌زیستی داشته باشند.

کتاب شامل ۶ فصل است: جمعیت، فقر و اثرات آن بر زنان و محیط‌زیست، آب، اثر سموم آفت‌کش بر انسان‌، بیماری‌های مشترک انسان و دام، بهداشت محیط و تغذیه. در پایان کتاب نیز به آنچه کودکان لازم است بدانند پرداخته شده است. 

برای دریافت کتاب به پیوست زیر مراجعه کنید

شناسنامه کتاب:
نویسنده
فاطمه یاراحمدی و همکاران
برگردان
  • مجتبی خادمی و همکاران
تصویرگر
  • سوسن هومند و همکاران
کتابداران
سال نشر
بی‌تا

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.