گوش درد

عنوان لاتین
Earaches,c2002

کتاب «گوش درد» از مجموعه کتاب‌های «سلامت من» است که در باره گوش و ساختمان آن، گوش درد و انواع بیماری‌های گوش به مخاطب اطلاعات می‌دهد. هم چنین در باره پیشگیری و درمان بیماری‌های گوش به مخاطب توضیح داده می‌شود.

 روش ارایه اطلاعات در  کتاب «گوش درد» مستقیم و عنوان‌بندی شده است. آموزگار می‌تواند ار آن به شکل پرسش و پاسخ برای یادگیری بهتر مطالب کتاب استفاده کند. انجام فعالیت‌های عملی پیشنهاد شده در کتاب باعث لذت می‌شود و به درک بهتر موضوع‌های مطرح شده در کتاب کمک می‌کند.

زبان کتاب ساده، روان و مناسب سن مخاطب است. تصاویر کتاب عکس، نقاشی، رنگی و هماهنگ با متن و گاهی همراه با طنز هستند، که می‌توانند برای مخاطب جذاب باشند.

 تفکیک جنسیتی و نژادی در تصاویر دیده نمی‌شود و این علاوه بر اطلاعات سودمند موجود در کتاب از نکات مثبت آن به شمار می‌رود.

از عنوان‌های خوب این مجموعه می‌توان «دردها و کشیدگی عضلات»، «چی باعث می شود که تو سرفه کنی، عطسه کنی، سکسکه کنی، آروغ بزنی، چشمک بزنی، خمیازه بکشی، عرق کنی و می لرزی»، «واکسیناسیون»، «آیا این راش است؟» و «اختلال کاهش توجه» را نام برد.

 

در باره نویسندگان کتاب «گوش درد»

نویسندگان کتاب دکتر الوین سیلور استاین استاد رشته زیست‌شناسی در دانشگاه نیویورک است و همسر او ویرجینیا سیلور استاین مترجم مقاله‌های علمی روسی است. آن‌ها بیش از ۱۸۰ کتاب برای کودکان نوشته‌اند.

لورا سیلور استاین نان فارغ التحصیل از دانشگاه کین از دوران دبیرستان به والدین خود در نوشتن کتاب کمک می‌کند. او در نگارش بیش از ۵۰ کتاب در باره بیماری‌ها و سلامت، مفاهیم مربوط به سلامتی، گونه‌های حیوانات در معرض انقراض و حیوانات اهلی همکاری داشته است.

گوش درد

برگردان
روزبه بخیت
تصویر اضافی
تهیه کننده
گروه علوم شورای کتاب کودک
سال نشر
۱۳۹۲
ناشران
نویسنده
Virginia B. Silverstein, Alvin Silverstein, Laura Silverstein Nunn, الوین سیلور استاین, ویرجینیا سیلور استاین, لورا سیلور استاین
ویراستار
زهراسادات صفوی‌سهی
Submitted by editor3 on