هدیه ای برای مادربزرگ

هدیه ای برای مادربزرگ

لی لی تصمیم می گیرد برای تولد مادربزرگ هدیه ای «ویژه» تهیه کند و چه چیزی بهتر از یک کلاه دست ساز! او یک کلاه قدیمی پیدا می کند و آن را چیزهایی که مادر بزرگ دوست دارد مانند گل و گیاه، روبان و گردنبند تزئین می کند و به او هدیه می دهد.

مادربزرگ از گرفتن چنین هدیه ای بسیار خوشحال می شود زیرا هدیه ای که با عشق و علاقه تهیه شده بهترین هدیه است.

 


 

کلاهی که سر مادربزرگ رفت!

اگر شما جای یک دختر پنج شش ساله باشید و بخواهید به مادربزرگتان هدیه بدهید، چه‌کار می‌کنید؟

لی‌لی تصمیم می‌گیرد برای مامان‌بزرگش کلاهی مخصوص درست کند که با همه چیزهای مورد علاقه‌ی مامان‌بزرگ تزیین شده باشد. او دست به کار می‌شود چند شاخه گل می‌چیند. چند برگ از شاخه‌ها

می‌کند. حتی چند پر هم برمی‌دارد. گل‌ها و برگ‌ها را دور تا دور لبه‌ی کلاه می‌چسباند. پرها را با دقت توی کلاه فرو می‌کند. یک تکه پارچه صورتی و کمی روبان قرمز هم به آن وصل می‌کند همه را خودش انجام می‌دهد. مادر گرفتار کارهای روزانه است و فرصت نمی‌کند کمکش کند. کلاه که آماده می‌شود. لی‌لی منتظر می‌ماند مادربزرگش از راه برسد.

آیا مادربزرگ از هدیه لی‌لی خوشش می‌آید؟

کتاب هدیه‌ای برای مامان‌بزرگ داستانی ساده دارد، داستانی که ممکن است در هر خانواده‌ای اتفاق بیفتد. لی‌لی شخصیت داستان، کودکی علاقه‌مند به کار و تلاش و خلاقیت است و از هر چه پیرامونش دارد. برای انجام عملی که آن را درست می‌داند. استفاده می‌کند. اعتمادبه‌نفس دارد و چون به‌درستی کارش اطمینان دارد، موفق می‌شود. کتاب همچنین تصاویری زیبا دارد که خواندن آن را برای کودک لذت‌بخش می‌کند.

وقتی مامان‌بزرگ می‌آید و لی‌لی کلاه اجق و جقی را که ساخته به او هدیه می‌دهد. مامان‌بزرگ او را بغل می‌کند. می‌بوسد و می‌گوید «هیچ‌کس کلاهی به این قشنگی ندارد.»

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
Grandma, It's for You!‎
ناشر
ناشران
نویسنده
Harriet Ziefert , هریت زیفرت
ویراستار
  • محبوبه نجف خانی
برگردان
  • مریم رزاقی
تصویرگر
  • Lauren Browne
  • لورن براون
فهرست کتاب های ماه
سال نشر
١٣٩٢
راهنمای کتاب:
تحلیل کننده کتابشناسی:
بخش نخست: فاطمه مرتضایی فرد, بخش دوم: پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.