لوبی ها در عدد هیچ

لوبی ها در عدد هیچ
شناسنامه کتاب
عنوان اصلی: 
None the Number
نویسنده: 
Oliver Jeffers
اولیور جفرز
تصویرگر: 
Oliver Jeffers
اولیور جفرز
برگردان: 
حسام سبحانی تهرانی
ناشر: 
سال نشر: 
۱۳۹۵
نگارنده: 
گروه علوم شورای کتاب کودک

کتاب لوبی ها در عدد هیچ یک عددآموز است و اعداد از صفر تا ده را آموزش می دهد و تاکید آن روی مفهوم عدد صفر است. شیوه ارایه کتاب خلاقانه است. زبان و بیان کتاب ساده، روان و مناسب سن مخاطب است.

تصاویر در کتاب لوبی ها در عدد هیچ نقاشی‌های رنگی و هماهنگ با متن هستند که نقش مهمی در درک مفهوم اعداد دارند و برای مخاطب جذاب و همراه با طنز هستند و مربی می‌تواند از آن‌ها برای آموزش اعداد از صفر تا ده استفاده کند.

از نکات مثبت کتاب پرداختن به مفهوم عدد صفر یا هیچ است که کمتر در کتاب‌های ریاضی به آن پرداخته شده است.

در پایان کتاب لوبی ها در عدد هیچ نظر فیلسوفان باستان و ریاضیدانان درباره عدد صفر یا هیچ آورده شده است که البته مخاطب آن بزرگسالان هستند.

لوبی ها در عدد هیچ

درباره نویسنده و تصویرگر کتاب لوبی ها در عدد هیچ

الیور جفرز از نویسندگان و تصویرگران محبوب کودکان است که در تصویرگری از مواد مختلف استفاده می‌کند و تصویرهایش در ظرافت و لطافت در قصه‌پردازی شهرت دارد. او جایزه‌های بسیاری دریافت کرده است.

چهار کتاب الیور جفرز به نام‌های «قلب و بطری»، «کسی پنگوئن گم نکرده»، «چگونه برگردم خانه؟» و «موشک کاغذی» به فهرست نهایی جایزه‌ کیت گرین‌وی یکی از برجسته‌ترین جایزه‌های تصویرگری ادبیات کودک راه یافته است. کتاب «چگونه یک ستاره بگیرم» او برنده جایزه‌ بوک‌تراست شده که به کتاب‌هایی تعلق می‌گیرد که برای خردسالان به چاپ می‌رسد.

از جایزه‌های دیگری که او دریافت کرده است می‌توان به جایزه‌ نستله، جایزه‌ کتاب اسمارتیز و جایزه‌ کتاب بلوپیتر، جایزه‌ کتاب سال کودکان ایرلند، جایزه‌ بیستو اشاره کرد. کتاب‌های اولیور جفرز به زبان‌های آلمانی، اسپانیایی، فرانسوی، فارسی و دیگر زبان‌های دنیا ترجمه شده است.
 از کتاب‌های دیگر او که به فارسی ترجمه شده است می‌توان به «نجات یک بادبادک»، «این گوزن مال من است»، «این پسر چقدر کتاب می‌خورد»، «بلوز جدید» و «عدد هیچ» از مجموعه «لوبی‌ها در...» اشاره کرد.

 

راهنما

عضویت در کانال تلگرام