کتاب کودک و نوجوان: موج های دریا یک بطری را ساحل آوردند

موج های دریا یک بطری را ساحل آوردند

پسرک روز شنبه به ساحل می رود. موج دریا یک بطری را به ساحل می آورد و پسر آن را به خانه می برد. درون بطری هفت گیاه دیده می شود و او آن ها را در باغچه خانه اش می کارد. روز بعد، یکشنبه باز هم به ساحل می رود.

موج ها بطری دیگری را به ساحل می آورند و این بار درون آن هفت کلید است و آن ها کلید های هفت صندوق هستند که جهیزیه مادر در آن قرار داشته است. پسرک پس از آن روزهای دوشنبه، سه شنبه، چهار شنبه، پنج شنبه و جمعه باز هم به تنهایی به ساحل می رود و بطری های با هفت پیله، تیله، تمبرهای باطل نشده و ساعت پیدا می کند. در تمام این روزها مادر یاور اوست، برای او صبحانه آماده می کند، به انتظار او می نشیند و به او کمک می کند تا بطری ها را خالی کنند. روز جمعه آخرین روز هفته بطری خالی است و پدر همان شب از سفر دریایی طولانی اش باز می گردد و راز بطری ها را برملا می کند. بهار و سال تحویل در راه اند. هفت پروانه رنگارنگ در باغچه نشسته اند. پدر ساعت را کوک می کند. ساعت ٧ بعد از ظهر سال تحویل می شود.

داستان با استفاده از عناصری که برخی مرتب تکرار می شود مانند رنگ های مختلف، اشیاء گوناگون که پیام آور ویژگی خاصی است و با کلامی شاعرانه هم قوه تخیل کودک را تقویت می کند و هم مخاطب را به اندیشیدن وامی دارد.

 

شناسنامه کتاب:
ناشران
نویسنده
احمدرضا احمدی
فهرست کتاب های ماه
سال نشر
۱۳۸۹

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.