شکوه قاسم نیا

شکوه قاسم نیا
مشخصات
نام: 
شکوه
نام خانوادگی: 
قاسم نیا
نام لاتین: 
Shokouh
نام خانوادگی لاتین: 
Ghasemnia

شکوه قاسم نیا شاعر و نویسنده کودکان و نوجوانان سال ۱۳۳۴به دنیا آمد. او فعالیت ادبی خود را برای کودکان و نوجوانان از سال ۱۳۵۹ با مجله کیهان بچه ها آغاز کرد و انتشار مجله گلک در سال ۱۳۶۹ او را در حوزه شعر خردسال متمرکز کرد.

قاسم نیا همان سال نخستین مجموعه شعرش را با عنوان «ماه و ماهی» در انتشارات قدیانی منتشر کرد وتا کنون بیش از ۱۵۰عنوان کتاب برای کودکان به بازار نشر ارائه داده است. «چرا نمی خندی؟»، «قصه های شیرین هزارو یک شب»، «مجموعه قصه های شیرین کودکانه»، «پسته دهان بسته»، «آقا موشه باهوش»، «آرزوهای کرم کوچولو»، «نخودی ها»، «قاروقاروقار خبردار»، مجموعه سه جلدی «خانه ها جورواجورند»، «ماشین ها جورواجورند» و «مامان می‌خوام ورزش کنم»، «از آسمون تا اینجا»، «شعر دعا»، «بازی، بازی، بازی»، تعدادی از آثار اوست که در حوزه تالیف و شعر به چاپ رسیده است.

 قاسم نیا برای تالیف داستان بلند «هلی فسقلی در سرزمین غول‌ها» و اشعار کتاب «کلاغه به خنده افتاد» دریازدهمین جشنواره‌ی کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دو دیپلم افتخار دربخش شعر و داستان گرفت. «هلی فسقلی در سرزمین غول‌ها» موفق به دریافت جایزه کتاب سال کودک و نوجوان در بخش داستان کودک هم شد.

راهنما

دیدگاه ها

این متن خیلی خوب و آموزشی بود برای بچه ها


عالی


عالی بود


شعری عالی بود


من کلاس چهارم ابتدایی هستم و خبر داغ ما تو کتابمون داریم


ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.