قصه آنجلینو براون

قصه آنجلینو براون
شناسنامه کتاب
عنوان اصلی: 
The Tale of Angelino Brown
نویسنده: 
David Almond
دیوید آلموند
تصویرگر: 
Alex T.‎ Smith
آلکس ت. اسمیت
برگردان: 
شهلا انتظاریان
سال نشر: 
۱۳۹۷
نگارنده معرفی کتاب: 

در کتاب «قصه آنجلینو براون» پری کوچکی یک دفعه توی جیب برت براون، راننده اتوبوس، پیدا می‌شود.

برت جا می‌خورد. تاکنون چنین چیزی ندیده است. آن را به خانه می‌برد و به همسرش، بتی، هدیه می‌دهد. اسمش را انجلینو می‌گذارند. پری کوچک به این خانواده شادی می‌بخشد و جای فرزند از دست‌رفته آن‌ها را پر می‌کند.

بتی که آشپز مدرسه است، انجلینو را به مدرسه می‌برد تا چیزهایی یاد بگیرد. وجود انجلینو در مدرسه مدیر و معلم ریاضی سخت‌گیر را شاکی می‌کند اما معلم هنر و بچه‌ها به راحتی او را می‌پذیرند.

افراد شرور در پی دزدیدن پری و سوء استفاده از او هستند؛ از سیرک‌باز گرفته تا سیاستمدار و کشیش کلیسا. کشمکش میان بچه‌ها و دزدها، کشمکش میان معلم هنر با روش‌های تربیتی مسئولان که در پی بالا بردن استانداردهای تربیتی مدرسه هستند و کشمکش انجلینو با دزدها و افراد سودجو ماجراهای خنده‌دار و پرهیجانی دربردارد.

در کتاب «قصه آنجلینو براون» نویسنده از این منظر سیستم آموزشی و روش‌های یکسان برای تربیت هر کس با هر استعدادی را به نقد می‌کشد.

درباره نویسنده کتاب «قصه آنجلینو براون»

دیوید آلموند (زاده ۱۹۵۱) برنده جایزه هانس کریستین اندرسن سال ٢٠١٠ از نویسندگان برجسته ادبیات کودکان جهان است. «اسکلیگ و بچه ها»، «بوته زار کیت»، «چشم بهشتی»، «قلب پنهان»، «آتش خوارها» و «گل» از آثار اوست که به فارسی هم ترجمه شده است.

راهنما

عضویت در کانال تلگرام