کتابخانه های کودک و نوجوان در جهان

بخش کودک و نوجوان کتابخانه عمومی کنوشا (Kenosha)

کتابخانه عمومی کنوشا که بیش از ۱۰۰ سال است که به مردم شهر کنوشا خدمات‌رسانی می‌کند، در بخش کودکان و نوجوانان خود، از ماجراجویان کوچک دعوت می‌کند با مطالعه و کتاب خواندن، بازی‌های تعاملی، تخیل و تجسم، فعالیت‌های گروهی و ... در کتابخانه، دست به اکتشاف‌های جدید بزنند.

نوشته : editor71 /
تعداد دیدگاه: ۰ /
معرفی بخش کودک کتابخانه‌ ونکوور

کتابخانه‌های عمومی شهر ونکوور بخش‌های متنوعی دارد که هر کدام مخصوص مخاطب ویژه‌ای است و همه تجهیزات در جهت پاسخگویی به نیاز مراجعه‌کننده فراهم شده است. در این نوشتار، با بخش کودکان کتابخانه ونکوور آشنا می‌شوید. شایان ذکر است بخش نوجوانان بخش جداگانه‌ای را به خود اختصاص داده است.

نوشته : editor /
تعداد دیدگاه: ۰ /
كتابخانه ی"بیبلیوتكت"

كتابخانه ی"بیبلیوتكت" در کشور سوئد و شهر استکهلم مجموعه ی بزرگی از روز نامه، مجله، دوره های زبان، منابع اطلاعات مربوط به شهر، موسیقی، فیلم، كامپیوتر و ...  دارد.

نوشته : editor6 /
تعداد دیدگاه: ۰ /
کتابخانه جنوا، کتابخانه بین المللی کودکان و نوجوانان ایتالیا

Biblioteca De Amicis
کتابخانه ای به گستره ۲۳۰۰ متر مربع که با برنامه های گوناگون ترویجی اش برای کودکان و نوجوانان، یکی از بزرگترین و مهم ترین نهادها برای کودکان و نوجوانان در میان کتابخانه های ایتالیایی است.

نوشته : editor6 /
تعداد دیدگاه: ۰ /
انجمن کتابخانه و متخصصان اطلاع رسانی جمهوری چک
  • انجمن کتابخانه و متخصصان اطلاع رسانی جمهوری چک ( که در چک به اسکایپ SKIP مشهور است)، سازمانی غیرانتفاعی، تخصصی و حرفه‎ای از کتابداران و متخصصان اطلاع رسانی است که مشخصه یک انجمن مدنی را دارد.
  • هدف اسکایپ تلاش برای بهبود مداوم استانداردهای کتابخانه و خدمات اطلاع رسانی و یافتن روشی برای افزایش اعتبار حرفه‎ای کتابداران است. این هدف موجب می‎شود که شرایط بهتری برای توسعه فعالیت و عملکرد کتابخانه‎ها و مراکز اطلاع رسانی بوجود آید.
نوشته : editor6 /
تعداد دیدگاه: ۰ /
کتابخانه ی کودکان مونترال

کتابخانه کودکان مونترال (Mcl)، موسسه ای غیر انتفاعی است که با هدف آشنا ساختن کودکان با دنیای کتاب، از ۸۰ سال پیش به صورت رایگان فعالیت می کند.
چهار شعبه این موسسه، نیازهای منحصر به فرد مخاطبان را برآورده می کنند و زندگی صدها کودک را غنی می سازند. 

نوشته : editor6 /
تعداد دیدگاه: ۰ /
کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان کره ی جنوبی

تخیل و خلاقیت را وارد زندگی کودکان کنیم
کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان کره جنوبی با مجموعه ای از منابع ملی و بین‌المللی ادبیات کودکان و نوجوانان در دسترس کودکان و نوجوانان و پژوهشگران است.

نوشته : editor6 /
تعداد دیدگاه: ۰ /
کتابخانه بیبلیومدیای سوئیس

بیبلیومدیای سوئیس (BMS)  یک بنیاد دولتی است که در ۶ می سال ۱۹۲۰ برابر با ۱۶ اردیبهشت ۱۲۹۹ تاسیس شد و مقر آن در شهر برن (Bern)  است.

نوشته : editor6 /
تعداد دیدگاه: ۰ /
کتابخانه عمومی سانتیاگو  (شیلی)

کتابخانه عمومی سانتیاگو که در پایتخت شیلی واقع شده است، در ۱۱نوامبر ۲۰۰۵ گشایش یافته است. این کتابخانه مفهومی انقلابی برای خدمات کتابخانه ای به این کشور پیشنهاد کرده است، الگوهای جدید و ابتکاری در زمان و شیوه خدمات به شرح زیر:

نوشته : editor6 /
تعداد دیدگاه: ۰ /
کتابخانه ی سیار موسسه ی مطالعات زنان  در جهان عرب

Institute for Women’s Studies in the Arab World

این کتابخانه به گروه های محروم در کشور جنگ زده لبنان خدمات کتابخانه ای ارایه می کند. این طرح در پی  تبادل نظر بین المللی و با پشتیبانی IBBY به اجرا در آمده است.

نوشته : editor6 /
تعداد دیدگاه: ۰ /

عضویت در کانال تلگرام