پوسترها و پیام‌های روز جهانی کتاب کودک

زیر دسته بندی ها
هر سال دوم آوریل، روز تولد هانس کریستین اندرسن، به عنوان روز جهانی کتاب کودک از سوی دوست‌داران ادبیات کودک گرامی داشته می‌شود تا عشق به خواندن را برانگیزد و توجه همگان را به اهمیت و نقش کتاب کودک در ژرفا بخشیدن به زندگی کودکان جلب کند. دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) از سال 1967 حامی این رویداد بوده است و هر ساله با انتشار پیام و پوستری، نقش بی‌بدیل کتاب‌ها را در زندگی کودکان یادآور می‌شود. امسال شاخه‌ی ملی ایبی در کشور یونان حامی رسمی روز جهانی کتاب کودک 2023 و عهده‌دار تهیه‌ی پوستر و پیام روز جهانی کتاب کودک بود.
دوشنبه, ۱۴ فروردین
دوستداران ادبیات و ادبیات کودک دوم آوریل، تولد هانس کریستین اندرسن، را به عنوان «روز جهانی کتاب کودک» گرامی می‌دارند. هر سال دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جهانibby  این فرصت را غنیمت می‌شمارد و با انتشار پیام و پوستری نقش بی‌بدیل کتاب‌ها را در زندگی کودکان یادآور می‌شود.
شنبه, ۱۳ فروردین
موسیقی واژه‌ها آنگاه‌که کتاب می‌خوانیم، روح ما به پرواز درمی‌آید  وقتی می‌نویسیم، انگشتان ما آواز سر می‌دهند واژه‌ها صدای طبل و نوای نی هستند بر صفحه‌ها مرغانِ آواز خوانند پرکشان و فیل‌هایی نعره‌زنان
شنبه, ۱۴ فروردین
شورای کتاب کودک ترجمه فارسی پیام روز جهانی کتاب کودک سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۸ خورشیدی) را منتشر کرد.
دوشنبه, ۱ بهمن
پیام و پوستر روز جهانی کتاب کودک ۲۰۱۷ با شعار «بیایید با کتاب‌ها بزرگ شویم» از سوی شعبه‌ی دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان IBBY در روسیه منتشر شد.
سه شنبه, ۱۰ اسفند
روزی روزگاری...
شنبه, ۱۴ فروردین
نامه به کودکان جهان خوانندگان بارها از نویسندگان می پرسند که قصه های خود را چگونه می نویسند یعنی ایده ها از کجا می آیند؟ نویسنده در پاسخ می گوید: از تخیلم. خواننده با شنیدن این جواب احتمالاً می گوید: آه، بله. اما تخیلتان کجاست، از جنس چیست و آیا هر کسی دارای تخیل است؟
دوشنبه, ۱۸ فروردین
روزی روزگاری همه زمینی ها قصه ای گفتند!
یکشنبه, ۲۰ فروردین
روز جهانی کتاب کودک امسال چگونه گذشت یکی دوسالی است که با توجه به نیازهای اجتماعی کشورمان روز جهانی کتاب کودک در ایران آغاز هفته کتاب کودک است و در این هفته بر طبق یک برنامه کلی و هم آهنگی انتشاراتی که به تصویب وزارت اطلاعات نیز می‌رسد کلیه مؤسساتی که به نحوی با کودکان و نوجوانان سروکار دارند فعالیت‌هایی برای تشویق کودکان و نوجوانان به مطالعه انجام می‌دهند. امسال نیز هفته کتاب کودک به‌صورت گسترده‌ای با همکاری کامل و همه‌جانبه سازمان رادیوتلویزیون ایران برگزار شد.
سه شنبه, ۲۲ آذر
کتاب به مانند دریچه کوچکی به دنیا و زندگی بشر است!
شنبه, ۳۱ اردیبهشت
با کتاب دوستی بیاب!
شنبه, ۳۱ اردیبهشت
مردی در شنل سیاه اسپانیولی
شنبه, ۳۱ اردیبهشت
ماهی طلایی جادو
شنبه, ۳۱ اردیبهشت
سعادت خواندن
شنبه, ۳۱ اردیبهشت
 پیامی به کودکان سراسر جهان
جمعه, ۳۰ اردیبهشت
کتاب های بیشتر، چشمه های بیشتر دوستی
چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت