مقاله‌ها و نوشته‌ها

"فیلیکس" شروعی برای سوادآموزی

سازمان آموزشی ، علمی فرهنگی  سازمان ملل (یونسکو) سواد را چنین تعریف می کند: " سواد توانایی تشخیص، فهم، تفسیر، تولید، انتقال، پردازش و استفاده از مواد چاپی و نوشتاری در موضوع های مختلف است. سواد یادگیری مستمر به منظور قادر ساختن یک فرد در دست یافتن به هدف ها ، بالا بردن  دانش و استعدادهای بالقوه اش و مشارکت کامل در اجتماع بزرگ تر است."

نوشته : editor6 /
تعداد دیدگاه: ۰ /
لزوم توجه به زنگ تفریح و فعالیت در برنامه کلاسی کودکان

اهمیت توجه به اختصاص زنگ تفریح و فعالیت در برنامه کلاسی کودکان و فراهم کردن شرایطی برای فعالیت و تحرک بدنی بیشتر در این مقاله بیان شده است. همچنین در این مقاله به شما راه‌هایی پیشنهاد داده شده است تا به کمک آن‌ها، فعالیت بدنی کودکان خود را افزایش دهید.

نوشته : editor71 /
تعداد دیدگاه: ۰ /
توصیه‌هایی برای آموزش زبان از راه مطالعه به کودکان

در این نوشته می‌خواهم شما را به خواندن روزانه کتاب برای کودکتان تشویق کنم. انتخاب کتاب و استفاده از آن به‌عنوان یک منبع دیداری، یکی از ساده‌ترین روش‌های آموزش زبان است.

نوشته : editor71 /
تعداد دیدگاه: ۰ /
تاخیرها و اختلالات زبانی و گفتاری چه هستند؟

در این مقاله به چیستی تاخیرها و اختلالات زبانی و گفتاری پرداخته شده است. مراحل رشد زبانی کودکان مطرح و راهکارهای رفتار با کودک دارای اختلالات زبانی و همچنین چگونگی تقویت گفتار آنان ارائه شده است.

نوشته : editor71 /
تعداد دیدگاه: ۰ /
نکته هایی برای راهنمایان موزه های دوستدار کودک

براساس بند ۳ و ۴ اساسنامه ایکوم - شورای بین‌المللی موزه‌ها (International Coucil Of Museum) جامع ترین تعریف موزه چنین است:
موزه مؤسسه ای است دائمی و بدون هدف مادی که درهای آن به روی همگان گشوده است و در خدمت جامعه و برای پیشرفت آن فعالیت می کند.
همچنین اهداف موزه ها عبارتند از:

نوشته : editor3 /
تعداد دیدگاه: ۰ /

عضویت در کانال تلگرام