مقاله‌ها و نوشته‌ها

مشق شب کار کودک است نه پدر و مادر!

مهر ماه از راه رسیده و کودکان سر کلاس نشستن و انجام دادن مشق شب را از سر گرفته اند. اما، انجام تکلیف های مدرسه مسئولیتی ناخوشایند و دشوار برای بسیاری از کودکان است و برای بسیاری از پدر و مادرها هم یک چالش به شمار می رود که باید ۹ ماه آینده را با آن دست و پنجه نرم کنند. در نوشته زیر چند راهکار مناسب برای آسان شدن انجام مشق شب برای کودکان و پدر و مادرها پیشنهاد شده است.

نوشته : editor9 /
تعداد دیدگاه: 0 /
کتاب هایی برای سال اولی ها

این چهار کتاب به کودکان کمک می کنند تا بر اضطراب روز اول مدرسه غلبه کنند

نوشته : editor3 /
تعداد دیدگاه: 0 /
شش روند آموزشی لازم

هر روز روش‌های آموزشی جدیدی در جهت پرورش کودکانی آگاه‌تر و مسؤل‌تر ارائه می‌شود. آزمون‌های استاندارد، که معیار «موفقیت» و «هوش» کودکان به حساب می‌آیند، قادر به سنجش سلامت روحی، فکری و اجتماعی کودکان نیستند. پس مصمم شدیم به هدف تربیت کودکانی سالم، شاد، مسؤل و نیز بازسازی جماعت‌های سالم، با نظر به روندهای آموزشی در دنیا، آنچه را ضروری یافتیم ولی در نظام آموزشی‌مان جایی نداشت، ارائه کنیم. نتیجهٔ این پژوهش شش روند آموزشی پیش‌دبستانی است که در زیر آمده‌اند.

نوشته : editor /
تعداد دیدگاه: 0 /
نقش موسیقی در تربیت شنوایی و افزایش مهارت‌های کودکان

اغلب ما فکر می‌کنیم که موسیقی تنها برای سرگرمی است در حالی که موسیقی‌های مناسب و اصوات آهنگینی که در طبیعت وجود دارد موجب تکامل و افزایش توانایی‌های یادگیری در انسان می‌شود.

نوشته : editor3 /
تعداد دیدگاه: 0 /
ترسناک اما مفید برای بچه ها

کتابهای رعب آور و ترسناکی که برای بچه ها تألیف می شوند، در ایران با استقبال قابل توجهی مواجه شده اند. هرچند برخی خانواده ها نگران علاقه فرزندان شان به این کتاب هایند، اما برخی کارشناسان معتقدند این کتاب ها می تواند برای بچه ها مفید هم باشند.

نوشته : editor3 /
تعداد دیدگاه: 0 /

عضویت در کانال تلگرام